Zdrowa dieta? Pomyśl o cateringu dietetycznym!

Nadciśnienie tętnicze, ryzyko miażdżycy naczyń krwionośnych, ale również podwyższony poziom cukru we krwi czy nadwaga i otyłość – to tylko niektóre zdrowotne wskazania do prowadzenia odpowiedniej diety. Gdy chcesz ją rozpocząć, ale nie masz czasu na gotowanie lub brakuje Ci motywacji, pomyśl o zamówieniu cateringu dietetycznego!

Na czym polega catering dietetyczny?

Dieta pudełkowa, inaczej catering dietetyczny, jest rodzajem usługi świadczonej przez firmy cateringowe. Polega ona na codziennym dostarczaniu przygotowanych już dań, najczęściej na śniadanie, obiad i kolację oraz dodatkowo przekąsek.

Posiłki w ramach cateringu dietetycznego przygotowywane są we współpracy z doświadczonymi dietetykami, którzy dobierają odpowiednie posiłki do konkretnych typów diety. Asortyment jest spory, ponieważ do wyboru są między innymi diety odchudzające, wegetariańskie i wegańskie, dla sportowców, dla kobiet w ciąży, a także diety wspierające zdrowie w określonych schorzeniach.

Dieta pudełkowa – kiedy warto ją wybrać?

Dieta przygotowywana przez firmę cateringową może być zatem bardzo dobrym wyborem również dla tych osób, które mają wskazania zdrowotne do zmiany swoich dotychczasowych przyzwyczajeń żywieniowych.

Catering dietetyczny będzie obejmować wtedy posiłki, które pomagają w prawidłowej pracy organizmu, między innymi mogą one wspierać układ krążeniowy czy pokarmowy. Dzięki temu, że nie trzeba przygotowywać ich samodzielnie, można nie tylko zaoszczędzić swój czas, ale również skuteczniej dbać o swoje zdrowie według zaleceń lekarskich.

W związku z tym catering dietetyczny może być bardzo dobrym wyborem dla osób, które chcą odżywiać się zdrowo, ale nie mają na to zbyt wiele czasu, nie wiedzą, jak przyrządzać posiłki, chcą skorzystać z pomocy dietetyka.

Gdzie zamówić catering dietetyczny?

Usługami cateringu dietetycznego zajmuje się obecnie wiele firm, które mogą zapewnić swoim klientom kompleksowe wsparcie w zdrowej, zbilansowanej diecie.

Wybierając odpowiednią firmę cateringową, warto przede wszystkim sprawdzić, jakie ma ona menu w swojej ofercie, jakie są jej ceny i jakie uzyskała ona dotychczas opinie od klientów. W ten sposób można wybrać najlepszy catering dietetyczny.

Wybierz dopasowany do swoich wymagań catering dietetyczny Ruda Śląska Likeat – sprawdź dostępne oferty już teraz w internecie i zamów dietę pudełkową dla siebie!

Jaka jest cena diety pudełkowej?

Koszty związane z dietą pudełkową są zróżnicowane, ale zwykle trzeba liczyć się z dziennym wydatkiem na poziomie od 60 do 80 złotych. Cenniki można sprawdzić na stronach firm cateringowych.

Sprawdź!

Półkolonie – jak się do nich przygotować?

Półkolonia to naprawdę świetna opcja na zajęcie czasu naszego dziecka w wakacje, lecz nie wolno zapominać o odpowiednim przygotowaniu się do niej. Półkolonia – nie...

Najmodniejsze zegarki w srebrnej zimowej odsłonie

Wolisz szlachetną, królewską, złotą barwę czy czarujące srebro? Eksperci w tym sezonie są wyjątkowo zgodni, że najbliższy czas będzie należał do drugiego ze szlachetnych...

Elastyczny stelaż pod materac – czym się charakteryzuje?

Wybór wyposażenia do sypialni jest niezwykle ważny. Wiadomo, że najważniejszą funkcję w sypialni pełni łóżko. Niestety wciąż wiele osób popełnia błąd. Wybierając łóżko, sporo...

Zegarki Casio damskie – jak je nosić?

Zegarki to element, który wszedł na stałe do damskiej i męskiej biżuterii w XX wieku, po tym jak w czasie I wojny światowej rozpowszechnione...

Integracja bilateralna – czym jest i jak działa?

Integracja bilateralna ma ogromne znaczenie w życiu każdego z nas. Czym ona właściwie jest i co się dzieje, jeżeli występują z nią problemy? Czym dokładnie...