pompa ciepła

Pompy ciepła – gdzie je zamówić i ile kosztują?

Za pomocą pompy ciepła można korzystać z komfortowego ciepła w ciągu chłodnych dni i dogrzewać wodę. Tego typu urządzenia grzewcze są dzisiaj prawdziwym hitem i dzisiaj decyduje się na nie wiele osób. Co warto wiedzieć na temat pomp ciepła?

Pompa ciepła – dlaczego warto ją zakupić?

Urządzenie jak pompa ciepła pozwala na transportowanie energii cieplnej do domu z powietrza albo z gruntu. Zasada jej działania porównywana jest często do lodówki.

Obecnie pompy ciepła cieszą się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ są one alternatywą dla innych źródeł ciepła, między innymi dla węgla, gazu, pelletu. Bardzo dobrze współpracują one również z fotowoltaiką, ponieważ do działania potrzebują jedynie energii elektrycznej i pobierają jej niewielką ilość, więc nie są drogie w utrzymaniu.

Dzięki pompie ciepła można wygodnie ogrzewać dom. Urządzenia te są bezobsługowe i po ustawieniu parametrów ich pracy nie wymagają żadnych dodatkowych czynności poza okresowymi pracami konserwacyjnymi.

Gdzie zamówić pompę ciepła?

Realizacją instalacji z wykorzystaniem pomp ciepła zajmuje się obecnie wiele firm. Mogą one zapewnić swoim klientom pełną pomoc w zakresie jak:

  • Przeprowadzenie niezbędnych pomiarów do doboru odpowiedniej pompy ciepła,
  • Wybranie właściwego typu pompy ciepła,
  • Zamontowanie pompy ciepła,
  • Uruchomienie pompy ciepła,
  • Prace serwisowe i konserwacyjne.

Dodatkowo firmy mogą też pomóc w pozyskaniu finansowania, by zakupić pompę ciepła w jeszcze niższej cenie.

Aby uzyskać dodatkowe oszczędności, warto też pomyśleć o zamontowaniu instalacji fotowoltaicznej. Wiele firm wykonujących pompy ciepła może także przygotować dla klientów tego typu instalację. Wtedy korzystanie z pompy może być jeszcze tańsze.

Nowoczesne, markowe pompy ciepła Cieszyn więcej informacji na temat oferty firm montujących pompy ciepła w Cieszynie i w pobliskich miejscowościach można znaleźć w internecie.

Jakie są ceny pomp ciepła?

Pompy ciepła nie są tanie, jednak w porównaniu z innymi wariantami urządzeń grzewczych są one bardzo dobrą inwestycją. Pompa jest bowiem bardzo tania w użytkowaniu, dlatego zakup może szybko się zwrócić.

Cena pompy ciepła zależna jest przede wszystkim od jej typu, mocy oraz funkcji. Ceny rozpoczynają się najczęściej od około 20 tysięcy złotych w przypadku pomp powietrznych, natomiast za pompy gruntowe trzeba zapłacić od około 50 tysięcy złotych.

Osoby zainteresowane zamontowaniem pompy ciepła mogą jednak zredukować te koszty, korzystając z różnych form dofinansowania. Dzięki temu wydatek można również zredukować nawet o połowę.