usuwanie zmarszczek

Toksyna botulinowa – usuwanie zmarszczek i nie tylko

Być może nazwa toksyna botulinowa niewiele Ci mówi, ponieważ substancja ta jest zdecydowanie bardziej znana jako botoks. Niestety, botoks często kojarzy się z nieudanymi zabiegami medycyny estetycznej i nienaturalnym efektem naciągnięcia twarzy przy jednoczesnym pozbawieniu osoby mimiki twarzy. Likwidacja zmarszczek w Warszawie czy w innych miejscach nie musi wcale kończyć się źle. Kluczem do sukcesu jest umówienie się na zabieg do profesjonalisty. Poniżej zebraliśmy kilka różnych zastosowań toksyny botulinowej, które warto znać.

Usuwanie zmarszczek mimicznych

Zacznijmy od najpopularniejszego wykorzystania botoksu, czyli od usuwania zmarszczek na czole. Nieestetyczne wgłębienia na twarzy zaczynają pojawiać się wraz z wiekiem, a ich ilość, wielkość, umiejscowienie i kształt zależą od stylu życia oraz genów. Usuwanie zmarszczek mimicznych polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej pod skórę. Efekty widoczne są po upływie kilku tygodni – wtedy to twarz staje się wygładzona. Prawidłowo wykonany zabieg nie paraliżuje mięśni twarzy, a przekazywane emocje wciąż są z niej czytelne.

Botoks w usta?

Choć usuwanie zmarszczek pod oczami czy na czole jest znanym zabiegiem, to chyba jeszcze częściej mówi się o botoksie wstrzykiwanym w usta. Należy jednak zaznaczyć, że bywa on mylony z kwasem hialuronowym, który umożliwia wypełnienie i wymodelowanie warg. Za co zatem odpowiada botoks? Usta mogą wyglądać lepiej, gdy toksynę botulinową wstrzyknie się między nosem a górną wargą w celu usunięcia zmarszczek. Zapisując się do salonu medycyny estetycznej, warto pamiętać o tym, że botoks nie powinien trafić bezpośrednio w usta.

Botoks na włosy w Warszawie

Być może słyszałaś już kiedyś o botoksie na włosy. W Warszawie oraz innych miastach takie zabiegi najlepiej wykonywać u doświadczonych fryzjerów. To sposób na to, aby odżywić włosy i uzyskać efekt ich wygładzenia. Botoks położony na włosach zapewnia im dodatkową ochronę przed zniszczeniami.

Botoks pod pachy – wylecz nadpotliwość

Pocenie się jest czymś naturalnym, ale wiąże się z poczuciem wstydu. Problem ten dotyczy zwłaszcza osób, które cierpią na nadpotliwość i żadne środki higieny nie są w stanie im pomóc. Sposobem na wyleczenie tej dolegliwości może być botoks. Pachy, dłonie czy inne miejsca na ciele poddane ostrzykiwaniu toksyną botulinową przestają wydzielać pot.

Korekcja bruksizmu

Masz już dość słuchania o tym, że zgrzytasz zębami podczas snu? Bruksizm nie musi być już dłużej Twoim problemem. Uchroń się przed starciem szkliwa i dolegliwościami bólowymi przy pomocy toksyny botulinowej. Botoks wstrzykiwany jest w mięśnie żwaczy po obu stronach szczęki, co powoduje, że przestają się one kurczyć bez Twojej kontroli.

Botoks Warszawa – gdzie najlepiej?

Mamy nadzieję, że powyższe przykłady udowodniły Ci, że toksyna botulinowa ma wiele zastosowań i może dawać naprawdę świetne efekty. Kluczowe jest tylko wybranie odpowiedniego salonu i specjalisty od botoksu w Warszawie. Gdzie najlepiej się wybrać na usuwanie zmarszczek lub inne zabiegi? Poczytaj opinie o różnych gabinetach medycyny estetycznej – warto sprawdzić np. ofertę Arkadia Clinic i dać szansę botoksowi!