ginekolog

Ginekolog – jak znaleźć odpowiedniego specjalistę?

Lekarz ginekolog powinien być odwiedzany przez kobiety regularnie. Nie tylko wtedy, gdy coś się dzieje. Ciąża, problemy z drogami rodnymi, problemy z zajściem w ciąże, to tylko niektóre powody, oprócz profilaktyki, dla których kobiety najczęściej zgłaszają się do ginekologa. Jak znaleźć najlepszego specjalistę?

Dobry lekarz ginekolog, czyli jaki?

Dobry ginekolog w Kole to specjalista w swoim fachu. Powinien od pierwszych chwil wzbudzać zaufanie pacjentki. Nie ma tu znaczenia płeć lekarza. Zarówno mężczyzna, jak i kobieta, powinni nawiązać z pacjentka kontakt i w miarę przystępnie omawiać kwestie dotyczące zdrowia stref intymnych. Z całą pewnością warto zasięgnąć opinii od koleżanek i znajomych, czy też poczytać o danym ginekologu na różnych forach oraz portalach internetowych.

Oczywiście należy pamiętać, że tego typu wpisy, wcale nie gwarantują, że wybrany lekarz będzie specjalistą w swoim fachu. Mogą być po prostu drogowskazem. Szukając lekarza, musimy określić, z jakim problemem się do niego udajemy. Dobry ginekolog-położnik będzie pożądany w przypadku zajścia w ciążę lub problemów z zajściem w ciąże. Jednak wcale nie musi być pomocny dla kobiet, borykających się z nawracającymi problemami z infekcjami intymnymi. Wszystko jest uzależnione od tego, w jakim celu pacjentka musi się udać do lekarza.

Na co zwracać uwagę wybierając ginekologa?

Po ustaleniu problemu, z jakim zgłaszamy się do lekarza, warto przy wyborze zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Dobry ginekolog w Kole to dostępny ginekolog. Długie oczekiwanie na wizytę, może owszem świadczyć o klasie lekarza, ale niektóre problemy zdrowotne nie mogą czekać. Odległość gabinetu ginekologa od miejsca mieszkania pacjentki również nie jest bez znaczenia.

Nie bez znaczenia, przy wyborze lekarza jest jego charakter, poczucie humoru, poziom empatii. Te cechy wpływają na to czy dany specjalista jest lubiany przez pacjentki czy też nie. Ważnym aspektem wyboru lekarza jest nie tylko jego wiedza i stosunek do pacjentek. Warto także zwrócić uwagę na wyposażenie gabinetu lekarskiego. Jeśli kobieta może na miejscu poddać się badaniu ginekologicznemu, wykonać od razu USG dopochwowe lub przez powłoki brzuszne, badanie cytologiczne czy kolposkopię, z pewnością jest to duża oszczędność czasu.