Jak zabezpieczyć sofę ogrodową? Doradzamy!

Sofa ogrodowa to mebel, który pozwala na wygodny wypoczynek na świeżym powietrzu. Aby posłużyła jak najdłużej, warto pamiętać o jej odpowiednim zabezpieczeniu przed czynnikami zewnętrznymi. Jak to zrobić? Zobacz nasze porady!

Ochrona sofy ogrodowej – jak o nią zadbać?

Mebel jak sofa ogrodowa idealnie nadaje się do relaksu i na rodzinne spotkania. By posłużył jak najdłużej, duże znaczenie ma jego odpowiednia ochrona.

Na niszczenie mebla wpływają różne czynniki, między innymi opady, niskie i wysokie temperatury, promieniowanie UV, szkodniki. By zatem wydłużyć trwałość mebla, warto wiedzieć, jak go zabezpieczać.

Przede wszystkim ochrona sofy ogrodowej, ale również innych mebli w ogrodzie, powinna polegać na ich osłanianiu przed niekorzystnymi czynnikami. W przypadku sof o konstrukcji drewnianej duże znaczenie ma też odpowiednia ochrona drewna, które narażone jest bardziej na uszkodzenie niż metal czy plastik.

Jakie pokrowce wybrać na sofę ogrodową?

Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem zabezpieczeni sofy ogrodowej przed czynnikami zewnętrznymi jest zastosowanie pokrowców.

Obecnie pokrowiec na sofę ogrodową można kupić bez problemów, także jako dopasowany do konkretnych modeli mebli. Można też znaleźć w sprzedaży uniwersalne modele, które nadają się na sofy i inne umeblowanie różnych producentów.

Pokrowiec powinien być wyprodukowany z odpornego na czynniki zewnętrzne materiału. Powinien on skutecznie chronić przed wilgocią, dlatego musi być wodoodporny, a także szczelny.

Również duże znaczenie ma to, jak nakładany jest pokrowiec na sofę ogrodową. Najlepiej, aby miał on na spodzie ściągacz, sznurek lub inny mechanizm pozwalający na stabilne przytrzymanie go i ochronę przed jego porwaniem przez wiatr.

Jak zadbać o drewnianą sofę ogrodową?

Gdy w ogrodzie znajduje się sofa wykonana z drewna, może ona wymagać dodatkowej konserwacji. Drewno wystawione na działanie czynników pogodowych może niszczeć – wykrzywiać się, pękać, murszeć.

Aby zabezpieczyć sofę ogrodową drewnianą, powinno się prowadzić regularnie jej impregnowanie. Do tego celu stosowane są specjalne preparaty impregnujące, które umożliwiają zabezpieczenie drewna przed wilgocią, szkodnikami. Pozwalają one również na nadanie mu atrakcyjnego wyglądu.

Wybierając drewnianą sofę ogrodową, warto również zwrócić uwagę na to, z jakiego gatunku drewna wyprodukowano mebel. Powinno być to drewno o wysokiej odporności na czynniki zewnętrzne, na przykład bardzo dobrze sprawdza się w tym celu drewno robinii. Wtedy mebel może posłużyć na wiele lat.

HASTE TRADE & DESIGN Sp. z o.o.

Nowowiejska 2, 55-120 Oborniki Śląskie

Tel.: +48 717345371, E-mail: sklep@hastegarden.com

Sprawdź!

Czy okulary ze straganu mogą wyrządzić szkodę naszym oczom?

Kosztują od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, łudząco przypominają najbardziej znane i topowe modele, są dostępne na każdym rogu. Okulary przeciwsłoneczne z ulicznych stoisk, nadmorskich...

Etykieta jest wizytówką produktu, czyli o cyfrowych drukarkach etykiet…

Etykieta to pierwszy kontakt produktu z docelowym Klientem i główny czynnik wyboru konsumenckiego. Według  badań, większość decyzji zakupowych Klientów, podejmowana jest bezpośrednio przed sklepową...

Zdrowa dieta. Dlaczego warto ją wprowadzić?

Coraz więcej osób dostrzega fakt, że zdrowa dieta oraz aktywność fizyczna sprawiają, że nie tylko wyglądamy lepiej, ale przede wszystkim czujemy się dużo bardziej...

Bank głosów – jak wybrać właściwego lektora i zamówić nagranie lektorskie?

Bankami głosów określa się typ serwisów internetowych, w których można znaleźć odpowiedniego lektora do realizacji zadania, na przykład wykonania nagrania reklamowego lub do prezentacji....

Piętrowe łóżka dla rodzeństwa

Posiadanie dzieci to olbrzymi skarb i radość. Wyzwaniem natomiast jest aranżacja przestrzeni dziecięcej, zwłaszcza w przypadku ograniczonego metrażu. Mając dwoje dzieci lub więcej, trzeba...