Jak zabezpieczyć sofę ogrodową? Doradzamy!

Sofa ogrodowa to mebel, który pozwala na wygodny wypoczynek na świeżym powietrzu. Aby posłużyła jak najdłużej, warto pamiętać o jej odpowiednim zabezpieczeniu przed czynnikami zewnętrznymi. Jak to zrobić? Zobacz nasze porady!

Ochrona sofy ogrodowej – jak o nią zadbać?

Mebel jak sofa ogrodowa idealnie nadaje się do relaksu i na rodzinne spotkania. By posłużył jak najdłużej, duże znaczenie ma jego odpowiednia ochrona.

Na niszczenie mebla wpływają różne czynniki, między innymi opady, niskie i wysokie temperatury, promieniowanie UV, szkodniki. By zatem wydłużyć trwałość mebla, warto wiedzieć, jak go zabezpieczać.

Przede wszystkim ochrona sofy ogrodowej, ale również innych mebli w ogrodzie, powinna polegać na ich osłanianiu przed niekorzystnymi czynnikami. W przypadku sof o konstrukcji drewnianej duże znaczenie ma też odpowiednia ochrona drewna, które narażone jest bardziej na uszkodzenie niż metal czy plastik.

Jakie pokrowce wybrać na sofę ogrodową?

Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem zabezpieczeni sofy ogrodowej przed czynnikami zewnętrznymi jest zastosowanie pokrowców.

Obecnie pokrowiec na sofę ogrodową można kupić bez problemów, także jako dopasowany do konkretnych modeli mebli. Można też znaleźć w sprzedaży uniwersalne modele, które nadają się na sofy i inne umeblowanie różnych producentów.

Pokrowiec powinien być wyprodukowany z odpornego na czynniki zewnętrzne materiału. Powinien on skutecznie chronić przed wilgocią, dlatego musi być wodoodporny, a także szczelny.

Również duże znaczenie ma to, jak nakładany jest pokrowiec na sofę ogrodową. Najlepiej, aby miał on na spodzie ściągacz, sznurek lub inny mechanizm pozwalający na stabilne przytrzymanie go i ochronę przed jego porwaniem przez wiatr.

Jak zadbać o drewnianą sofę ogrodową?

Gdy w ogrodzie znajduje się sofa wykonana z drewna, może ona wymagać dodatkowej konserwacji. Drewno wystawione na działanie czynników pogodowych może niszczeć – wykrzywiać się, pękać, murszeć.

Aby zabezpieczyć sofę ogrodową drewnianą, powinno się prowadzić regularnie jej impregnowanie. Do tego celu stosowane są specjalne preparaty impregnujące, które umożliwiają zabezpieczenie drewna przed wilgocią, szkodnikami. Pozwalają one również na nadanie mu atrakcyjnego wyglądu.

Wybierając drewnianą sofę ogrodową, warto również zwrócić uwagę na to, z jakiego gatunku drewna wyprodukowano mebel. Powinno być to drewno o wysokiej odporności na czynniki zewnętrzne, na przykład bardzo dobrze sprawdza się w tym celu drewno robinii. Wtedy mebel może posłużyć na wiele lat.

HASTE TRADE & DESIGN Sp. z o.o.

Nowowiejska 2, 55-120 Oborniki Śląskie

Tel.: +48 717345371, E-mail: sklep@hastegarden.com

Sprawdź!

Polskie jaskinie. Co należy zabrać ze sobą na wyprawę?

Ciemną zwiedza się z przewodnikiem ze świecą w ręku, po Mylnej chodzi się samodzielnie. Żeby nie zgubić się w plątaninie korytarzy i tuneli, warto...

Co jest potrzebne, aby wykonać czyszczenie wentylacji?

Czyszczenie wentylacji jest procesem obowiązkowym w każdym zakładzie, ale również i w domach. Dzięki temu można mieć pewność, że posiada się przestrzeń pozbawioną grzybów...

Klimatyzacja domowa – kiedy jest potrzebna?

Klimatyzacja domowa to świetny sposób na ulżenie sobie w gorące dni. Kiedy i komu jednak będzie ona wyjątkowo przydatna? Klimatyzacja domowa coraz popularniejszym wyborem Najczęściej klimatyzacja...

Zaproszenia ślubne na pleksi – co sprawia, że zyskują na popularności?

Z pewnością ciekawym rozwiązaniem są zaproszenia ślubne na pleksi. Mogą one przede wszystkim sprawić, że goście będą zaskoczeni. Jednak dlaczego dokładnie tak się dzieje?...

Detale we wnętrzu w stylu glamour. Gałki do mebli zamienią nudne wnętrze w luksusową rezydencję.

Współcześnie aranżacje wnętrz to wynik przemyślanych rozwiązań z dbałością o najmniejsze detale. To one budują nastrój i czynią wnętrze atrakcyjnym wizualnie. W jednym z...