wybor okularow

Oprawy okularowe – jak wybrać najlepsze dla siebie?

Wybór oprawek do okularów jest trudnym zadaniem. Pod uwagę należy wziąć nie tylko własne preferencje, ale również kształt i kolor własnej twarzy. Co gorsza, możliwości jest bardzo wiele. W tym artykule znajduje się odpowiedź, jak wybrać najlepszą z nich.

Oprawki do okularów – osobowość właściciela

Ze względu na swoją objętość, okulary są pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy przy pierwszym kontakcie z nowo poznaną osobą – przyznaje zakład optyczny w Krakowie. Co więcej, ich wygląd może nasunąć pierwsze skojarzenia na temat osobowości ich właściciela lub właścicielki. Istotne jest więc, aby dobrać oprawki, które pasują do naszego charakteru.

Przykładowo, jeśli pasjonujesz się biznesem to dobrze jest wybrać oprawki, które bez problemu można zabrać na firmowe spotkanie. Jak łatwo się domyślić, raczej nie będą to krzykliwe czerwone okulary, a raczej oprawki w stonowanych kolorach.

Kształt i kolor twarzy – jak dobrać do nich oprawki?

To najprawdopodobniej najważniejsze czynniki, które należy brać pod uwagę przy zakupie oprawek. Niedopasowanie wielkości okularów np. do kształtu twarzy, może znacząco uwypuklić jej niedoskonałości. Z drugiej strony, jeśli rodzaj oprawek będzie dobrany pod kątem kształtu, to można wyszczuplić i wydłużyć twarz – poprawiając jednocześnie jej wygląd.

To samo dotyczy koloru cery. W przypadku ciemniejszej barwy skóry należy unikać kontrastowych połączeń – na przykład ciemniejszej karnacji z białymi okularami. Na wyraziste kolory oprawek mogą natomiast chętniej decydować się osoby o jasnej cerze.

Oprawki do okularów dopasowane do stylu życia

Na rynku dostępne są okulary stworzone specjalnie z myślą o graczach. Dostępne są także oprawy okularowe w Krakowie dedykowane dla sportowców i osób aktywnie uprawiających sport – z reguły są znacznie bardziej wytrzymałe. Większość producentów ma również specjalną linie dla klientów biznesowych. Wszystko po to, aby dopasować wygląd oprawek do stylu życia ich właściciela.