laser lunula sposob na piekne zdrowe i mocne paznokcie

Laser Lunula – sposób na piękne, zdrowe i mocne paznokcie

Twoje paznokcie są kruche i osłabione, a może zmieniły swoją barwę i podejrzewasz grzybicę? Warto wybrać się do kliniki medycyny estetycznej i skorzystać z zabiegu laserem Lunula, który stworzony został specjalnie w celu leczenia grzybicy paznokci i regeneracji płytki paznokciowej po intensywnych zabiegach kosmetycznych.

Jakie zastosowanie ma laser Lunula? Kiedy warto z niego skorzystać?

Grzybica paznokci to bardzo częsta dolegliwość, która swoim zasięgiem może obejmować zarówno paznokcie u dłoni, jak i u stóp. Jest to choroba, która nie znika sama i wymaga specjalistycznego leczenia. Jej objawy to m.in.:

  • plamy pojawiające się na płytce paznokcia (najpierw żółtawe, potem brązowe),
  • rozwarstwianie i łuszczenie się płytki,
  • matowienie płytki,
  • bruzdy na paznokciach,
  • nieprzyjemny zapach.

Istnieje kilka sposobów leczenia grzybicy, jednak najszybsze rezultaty daje laseroterapia. Laser Lunula, dostępny m.in. w katowickiej Klinice Miracki, jest obecnie najnowocześniejszą i bardzo skuteczną metodą leczenia grzybicy paznokci, ale można zastosować go również w innych przypadkach. Jego właściwości i kompleksowe działanie na obszar całej płytki paznokciowej i okalających ją tkanek powodują, że zabieg sprawdza się również w przypadku regeneracji paznokci przeforsowanych zabiegami manicure i pedicure – na przykład po częstym stosowaniu żelu czy lakieru hybrydowego.

Innym zastosowaniem lasera Lunula jest wzmacnianie paznokci osób intensywnie uprawiających sport, szczególnie bieganie. Mocno obciążane paznokcie stóp podczas biegania tracą twardość, elastyczność i gładkość, a w efekcie zaczynają być bardziej podatne na urazy i rozwój grzybicy.

Na czym polega laserowe usuwanie grzybicy paznokci?

Laser Lunula wykorzystuje dwie długości fali, dzięki czemu precyzyjnie dociera do istoty problemu, a także skutecznie przeciwdziała dalszemu rozwojowi choroby. Fala o długości 405 nm zabija grzyby i bakterie zagnieżdżone pod płytką, hamując przyczynę schorzenia. Natomiast fala o długości 635 nm pobudza procesy immunologiczne paznokcia i otaczających go tkanek, sprawiając, że staje się mocny i mniej podatny na wpływ czynników zewnętrznych.

Procedura zabiegowa z użyciem lasera Lunula jest bardzo szybka – jedna sesja dla jednej dłoni lub stopy trwa zaledwie 12 minut. Światło lasera przenika przez płytkę, nie uszkadzając ani paznokcia, ani otaczającej go skóry, niszcząc grzyby znajdujące się pod płytką paznokcia. Kuracja jest bezbolesna, a nawet przyjemna. Nie wymaga rekonwalescencji.

Kiedy pojawią się efekty po zastosowaniu lasera na grzybicę paznokci?

Dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu. Zazwyczaj zaleca się 3-4 zabiegi w tygodniowym odstępie. W trudniejszych przypadkach kosmetolog może dodatkowo rozszerzyć laserowe leczenie grzybicy paznokci o zabieg ścieńczania płytki paznokcia.

Chociaż laser Lunula skutecznie likwiduje grzyby i bakterie, jego wizualne efekty nie są natychmiastowe. Paznokcie potrzebują czasu, żeby odrosnąć w nowej, zdrowej formie. W związku z tym proces powrotu paznokci do stanu idealnego może trwać nawet kilka miesięcy. Czas ten zależy również od stopnia zaawansowania grzybicy.

Po zabiegu laserem Lunula konieczne jest szczególne przestrzeganie higieny osobistej: dezynfekcja lub wymiana obuwia, skarpet, ręczników oraz pościeli. Ponadto, w trakcie i po terapii należy używać sprayów przeciwgrzybiczych, które zapobiegają nawrotowi choroby.

Więcej na temat zabiegów z zakresu laseroterapii dowiesz się od specjalistów z Kliniki Miracki w Katowicach – zapraszamy do kontaktu: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/.