jaka pralke wybrac

Pralka nowoczesna – jakie parametry wziąć pod uwagę?

Nowoczesne pralki, które spotkamy w sklepach pozwalają już nam na czyszczenie ubrań przy wykorzystaniu pary wodnej, natychmiastowo je suszyć czy też usunąć zabrudzenia w mgnieniu oka. Innowacyjnym rozwiązaniem okazuje się także obsługa pralki przy wykorzystaniu smartfonu. Szybki rozwój technologiczny sprawia, że wybór sprzętu może być nie lada wyzwaniem. Nowoczesne technologie, ciągle zmieniające się funkcje pralek sprawiają, że podczas zakupu należy zwrócić uwagę na szereg czynników.

Jaki rodzaj pralki wybrać?

Na rynku znajdziemy wiele urządzeń, które możemy podzielić na kilka podstawowych rodzajów. Możemy je dzielić pod różnymi kątami, mając na uwadze różne aspekty. Chcąc uzyskać więcej informacji, Pod adresem https://profesjonalnepranie.pl/pralka-nowoczesna-jakie-parametry-wziac-pod-uwage/ zapoznaj się z tematem Pralka nowoczesna – jakie parametry wziąć pod uwagę? Z kolei dziś przedstawimy jedynie podstawowe czynniki.

Automatyczna czy wirnikowa?

Co prawda na dziś dzień spotykamy głównie pralki automatyczne, jednakże zastosowanie pralki wirnikowej również ma swoje uzasadnienie. Wbrew pozorom pralki wirnikowe nadal są w produkcji, a czasami ich zakup będzie w pełni zrozumiały. Większość modeli wirnikowym nie wymaga podłączenia do sieci wodociągowej. Ręczne napełnianie pralki znajdzie zastosowanie w domkach na działce czy domkach letniskowych. W dodatku sprzęt ten jest niezwykle tani. Jednakże szukając nowoczesnej pralki do mieszkania wybór automatu będzie oczywisty.

Wolnostojąca czy do zabudowy?

 W sklepach najczęściej mamy do czynienia z pralkami wolnostojącymi. Jednakże dla osób, którym bardzo zależy na pralce do zabudowy taki zakup również będzie łatwy. Zabudowana pralka idealnie wkomponuje się w umeblowanie łazienki, dodatkowo będzie ona cichsza dzięki tłumieniu dźwięku bębna.

Zakup pralki do zabudowy optymalnie jest rozważać na etapie projektowania łazienki. Jeśli planujemy idealnie spasować pralkę z już postawionymi meblami, może okazać się to bardzo trudnym zadaniem. Kolejnym z ograniczeń jest sytuacja, w której dojdzie do awarii pralki. Dostanie się do uszkodzonej części będzie wymagać demontażu umeblowania.

Wybór pralki wolnostojącej daje nam znacznie większe pole do popisu. Znajdziemy tu modele większe, mniejsze, ładowane od frontu oraz od góry. Możliwości konfiguracji jest cała masa. Ponadto sam serwis takiego sprzętu będzie znacznie łatwiejszy.

Pojemność pralki

Wbrew pozorom większa pojemność pralki nie zawsze będzie przekładać się na większe zadowolenie ze sprzętu. Warto uwzględnić przede wszystkim częstotliwość prań oraz ilość rzeczy. Dobierając pojemność dobrze więc kierować się zdrowym rozsądkiem.

Najmniejsze modele o pojemności 3-5 kg przeznaczone są głównie dla osób, które piorą jedynie swoje rzeczy. Pralki o wsadzie 5-7 kg sprawdzą się w przypadku większości rodzin, zaś urządzenia o pojemności powyżej 7 osób posłużą kilku osobom.

Efektywność energetyczna i nowoczesne technologie

Klasy energetyczne oznaczają ilość zużytej energii przez konkretny model pralki w zestawieniu ze standardowym modelem. Klasyfikacja oznaczana jest przy pomocą liter od A+++ do D. W przypadku pralek większość z nowoczesnych modeli ma klasę energetyczną co najmniej A.

Bujny rozwój technologiczny pozwala korzystać z wielu ciekawych i innowacyjnych funkcji. Które z nich są warte uwagi i co warto o nich wiedzieć?

  • Dodawanie odzieży w trakcie prania– ta funkcja to idealne rozwiązanie dla osób zapominalskich. Pralka wyposażona jest w specjalne małe drzwiczki, które pozwalają dodać ubranie podczas pracy urządzenia.
  • Czujnik piany– nadmierna ilość piany może zmniejszyć efektywność prania. Niektóre z modeli wyposażone są w czujnik, który ogranicza jej nadmierną ilość.
  • WIFI– łączność bezprzewodowa w pralkach staje się coraz to powszechniejsza. Dzięki tej funkcji możemy zdalnie włączać bądź wyłączać urządzenie.