jakie kosmetki do wlosow wybrac

Kosmetyki do włosów – jaki masz wybór?

Włosy są jednym z naszych najważniejszych atrybutów każdej kobiety, jak i mężczyzny. Ich wygląd jest zależny od dobrych kilku czynników. Do tych najistotniejszych zalicza się dietę, jak i składniki odżywcze. Nie bez znaczenia jest nasz stan zdrowia, codzienna pielęgnacja włosów, a także warunki atmosferyczne. Jeśli chodzi o pielęgnację, to można ją określić jako uniwersalną, ale kosmetyki do włosów już uniwersalne nie są.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów?

Pielęgnacja włosów polega głównie na ich myciu, jak i na odżywianiu. Kosmetykiem podstawowym jest szampon. Powinien on być dobrany bezpośrednio pod potrzeby włosów, jak i pod potrzeby skóry naszej głowy. Uzupełnieniem szamponu zawsze jest odżywka.

Jednak obecnie mamy kosmetyków do włosów o wiele, wiele więcej. Jednym z nich jest maseczka na włosy, która staje się coraz bardziej popularna.

Ogólnie rzecz biorąc kosmetyki do włosów są dostępne w naprawdę wielu wariantach. Pamiętajmy, że szampon powinien być dobrany nie tylko do samych włosów, ale przede wszystkim do skóry głowy. Szampon musi ją oczyścić z zabrudzeń, a także z resztek stylizacyjnych produktów.

Maski i wcierki do włosów

O ile o szamponach i odżywkach do włosów wiemy naprawdę dużo, to niewiele wiemy o maskach do włosów, jak i o coraz bardziej popularnych wcierkach. Kosmetyki do włosów w każdym wypadku powinny być uzupełnione o maskę. Na pewno maska jest bardziej zaawansowana niż odżywka. Wnika ona w głąb włosa, jak i do mieszków. Dzięki temu włosy otrzymują wszelkie niezbędne składniki.

Maski powinny być jednak stosowane jedynie raz, czy też dwa razy w tygodniu. Jeśli włosy są zniszczone, to musimy wzmocnić samo działanie tegoż preparatu. Nałóżmy na nie ręcznik, czy też czepek i ogrzejmy głowę suszarką, którą każdy w swoim domu posiada. Takowy patent rozchyla dodatkowo łuski włosów i pozwala wszelkim składnikom wniknąć jeszcze głębiej.

A jak działają wcierki? Te naprawdę bardzo ciekawe i funkcjonalne preparaty przeznaczone są bezpośrednio do wcierania w skórę naszej głowy. Wskazuje na to sama nazwa. Większość dostępnych obecnie wcierek za zadanie ma powstrzymanie wypadania włosów, a także pobudzić porost włosków całkiem nowych.

Na rynku można nawet znaleźć wcierki, które wspomagają leczenie chorób skóry głowy lub też ograniczają samą produkcję sebum. Aby móc dostrzec efekty, wcierki należy stosować w sposób regularny. Musi to być przynajmniej okres kilku tygodni.

Warto się poświęcić dla pięknych i zdrowych włosów.