brazowa farba do wlosow

Farba do włosów brąz – 5 odcieni, które wybierają Polki

Brąz to kolor, którego odcienie trudno jest zliczyć. Z pewnością kwalifikuje się do zostania najpopularniejszym kolorem, który wybierany jest nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Jakie brązy warto brać pod uwagę podczas metamorfozy? Odpowiadamy.

Farba do włosów brąz — rdzawy

Rdzawy brązowy to rodzaj farby, który bez wątpliwości zalicza się do najpopularniejszych kolorów, które wybierane są przez Polki. Warto podkreślić jego miedziany odcień, który w żadnym wypadku nie powinien kojarzyć się nam z rudym, ponieważ jest o wiele delikatniejszy.

Dobrze sprawdza się w typie urody jesień, ponieważ podkreśla piegi, które w ostatnich latach cieszą się ogromną popularnością. Powstały już nawet specjale kosmetyki do ich stworzenia na skórze.

Farba do włosów brąz — miodowy

Farba blond oraz brąz miodowy to kolory, które z jednej strony są do siebie podobne, jednak z drugiej pasują do zupełnie innych twarzy. Na ciemniejszy wariant powinny zdecydować się osoby, które mają oczy piwne oraz brązowe, przez co podkreślą ich głębię oraz intensywność.

Miodowy brąz to odcień, który łączy w sobie elementy brązowe, złote oraz żółte. Zazwyczaj składa się z kilku osobnych pasemek. W przeciwieństwie do miodowego blondu nie występuje tam biel.

Farba do włosów brąz — czekoladowy

Czekolada. Kto jej nie kocha? Z pewnością można o niej powiedzieć wiele dobrego zarówno pod postacią słodkiej przekąski, jak i farby do włosów brąz. Jest to stosunkowo ciemny kolor brązu, który sprawdza się do podkreślenia urody letniej, mającej ciemną karnację niezależnie od pory roku.

Farba do włosów brąz — kawowy

Farba do włosów brąz o kolorystyce kawy to świetny sposób na to, aby odejść od ukochanej czerni. Kawa jest nieco jaśniejsza, jednak zupełnie inaczej prezentuje się na twarzy.

Ten wariant polecany jest w szczególności dla kobiet, które mają wyrazistą linię szczęki oraz ciemne tęczówki oczu. Kawowy brąz może jednak dzielić się na ten jasny oraz ciemny. Wybór jest dowolny.

Farba do włosów brąz — rubinowy

Rubin to kolor, który w połączeniu z brązem daje głębię, w którą można się zatopić. Jest to odcień dedykowany głównie osobom, które posiadają typ urody wiosna, czyli taką, w której szybko dochodzi do opalenia się naskórka. Uwaga — kolor ten może postarzeć nas o kilka lat, więc nie jest polecany paniom po 50 roku życia.

Stawiając na rubin, będziemy mogli stworzyć dobrą mieszankę między bordowym a ciemnym brązowym.