Kompresory łopatkowe – efektywne sprężanie gazów

Do sprężania gazów w różnych obszarach przemysłu stosowane są odpowiednie rodzaje kompresorów. Do tej kategorii zaliczane są także kompresory łopatkowe, które wyróżniają się efektywnym działaniem oraz wysoką niezawodnością. Co warto wiedzieć na temat kompresorów łopatkowych?

Kompresor łopatkowy – co to jest?

Kompresor, również określany jako sprężarka, jest rodzajem urządzenia, które przeznaczone jest do sprężania gazu. Powoduje on zwiększenie jego ciśnienia oraz wymusza jego przepływ, czyli pozwala w jego efektywnym transporcie i powoduje, że może być on używany w różnych celach.

W użyciu znajdują się różne rodzaje kompresorów, które różnią się pomiędzy sobą swoją budową oraz zasadą działania. Do tej kategorii zaliczane są również kompresory łopatkowe.

Kompresory łopatkowe, określane także jako pompy łopatkowe, są rodzajem pomp, które wykonują ruch obrotowy i wyposażone są w łopatki. Pozwalają one na sprawne i efektywne przetransportowanie medium, na przykład gazu, ale również cieczy, a także wyróżniają się niskim stopniem awaryjności. To powoduje, że kompresory tego typu są obecnie używane bardzo często.

Jak działają kompresory łopatkowe?

Kompresory łopatkowe charakteryzują się prostą zasadą działania. Są one wyposażone we wlot, który zasilany jest gazem, szereg łopatek na obracającym się wale oraz wylot.

Podczas przechodzenia gazu przez kompresor łopatkowy dochodzi do jego sprężania przez obracające się łopatki. W efekcie gaz uzyskuje wtedy wyższe ciśnienie i może być wykorzystany do konkretnych celów, na przykład od napędzania innych maszyn czy prac.

Prosta zasada działania kompresorów łopatkowych powoduje, że są one wysoce skuteczne oraz nisko awaryjne, dlatego są one bardzo dobrym wyborem dla wielu firm, gdzie w procesach stosowany jest sprężony gaz.

Kompresory łopatkowe – jakie mają zastosowanie?

Kompresory tego typu używane są w różnych gałęziach przemysłu, między innymi w:

  • Gazownictwie,
  • Energetyce,
  • Klimatyzacji,
  • Chłodnictwie.

Gdzie można zakupić kompresor łopatkowy?

Sprzedażą kompresorów łopatkowych zajmuje się dzisiaj wiele firm, które zapewniają swoim klientom dostęp do szerokiej gamy urządzeń.

Obecnie bardzo popularne są kompresory marki Thomas, która ma w ofercie pełną gamę modeli do wyboru. Każdy kompresor Thomas jest wykonany z wysokiej jakości materiałów i jest w stanie zapewnić niezawodne działanie w różnych obszarach przemysłu.

Więcej informacji dotyczących oferty kompresorów łopatkowych różnych producentów wraz z ich szczegółowymi parametrami technicznymi można znaleźć już teraz w internecie.

Sprawdź!

Czy woda rzeczywiście może odmładzać?

O zagrożeniach wynikających z odwodnienia organizmu wie każdy z nas. Nie zawsze jednak zdajemy  sobie sprawę z tego, że niewystarczające nawodnienie przyspiesza starzenie oraz osłabia...

Skandynawski projekt wnętrz

Minimalistyczny styl może się pojawiać i znikać, ale istnieje powtarzający się element czystego designu, który nigdy nie wyjdzie z mody. W skandynawskim wnętrzu zastosowano...

Winietki ślubne glamour – dlaczego warto na nie postawić?

Winietki ślubne to nieoceniona pomoc dla pary młodej i jej gości. Sprawdzają się także jako ozdoba weselnych stołów. Dużą popularnością cieszy się styl glamour....

Ekologia w kuchni, czyli jak nie marnować warzyw i owoców

Warzywa i owoce to obowiązkowy element zdrowej diety, ale równocześnie jedne z najszybciej psujących się składników w naszych kuchniach. Wpływa na to brak konserwantów,...

Jakie zalety ma olej MCT w proszku?

Olej MCT, czyli olej o średniej długości łańcucha trójglicerydów, zyskuje w Polsce coraz większą popularność jako suplement diety wspomagający odchudzanie i poprawiający funkcjonowanie organizmu....