multiwitamina

Jakie są zalety preparatów multiwitaminowych?

Suplementy diety są chętnie stosowane przez wielu pacjentów. Czy regularne stosowanie preparatów multiwitaminowych może być dla nas wartościowe i pomagać w zapobieganiu powstawania różnego typu problemów zdrowotnych? Co warto wybrać i jakie preparaty witaminowe będą najlepsze? O tym przeczytasz w naszym artykule!

Jak wybrać odpowiednie preparaty multiwitaminowe?

Wybór odpowiedniego, czyli przynoszącego nam najwięcej korzyści preparatu witaminowego to trudne zadanie. Pacjenci zazwyczaj sami nie potrafią podjąć takiej decyzji. Pomocą dla nich okazują się rekomendacje znajomych, zalecenia lekarzy i farmaceutów lub oglądane w telewizji, w prasie lub na billboardach reklamy. Dodatkowym problemem jest wybór takiego preparatu, który będzie idealnie odpowiadał naszym indywidualnym potrzebom. Inne zestawy witamin i składników mineralnych są odpowiednie do regularnego zażywania dla kobiet, a inne dla mężczyzn. Różnice są też w zależności od naszego wieku. W młodości większość składników mineralnych przyswajamy z dietą, z biegiem lat jednak tracimy takie możliwości i potrzebne staje się wspomaganie w postaci suplementów diety. Obecnie w sklepach i w aptekach dostępne są suplementy tworzone przez wielu producentów. Jednymi z najchętniej wybieranych przez pacjentów i zalecanych przez lekarzy i farmaceutów są preparaty witaminowe Solgar.

Na co zwracać uwagę podczas sprawdzania składu preparatu?

Wybierając dla siebie odpowiednie preparaty witaminowe, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na ich skład i na to, jakie dokładanie rodzaje witamin i składników mineralnych się w nich znajdują. Niestety mało kto wie, jakie substancje będą dla niego odpowiednie i czego nie może zabraknąć w wybranych suplementach. Jak tłumaczy nasz rozmówca, farmaceuta z apteki internetowej Miro:

Wybierając odpowiednie do swoich potrzeb suplementy, koniecznie trzeba sprawdzić nie tylko w zapobieganiu jakich problemów zdrowotnych mogą pomóc, ale też z myślą, o jakich pacjentach zostały stworzone. Istotne są u przede wszystkim płeć i wiek. Tworzący preparaty witaminowe specjaliści dobrze wiedzą, jak stworzyć suplement, którego składniki będą dobrze przyjmowane przez organizm pacjenta i będą odpowiadały jego potrzebom.

Które preparaty multiwitaminowe warto wybrać?

Wspomniane wcześniej preparaty witaminowe Solgar są zalecane przez farmaceutów przede wszystkim dlatego, że znajdują się w nich wyłącznie minerały i witaminy, które zostały wcześniej w specjalny sposób wyselekcjonowane z myślą o potrzebach przyjmujących je pacjentów. Preparaty witaminowe Solgar są przeznaczone nie tylko dla osób, które potrzebują całościowego wsparcie w dostarczaniu do organizmu wszystkich niezbędnych witamin i minerałów, ale też dla osób, które borykają się z niedoborem konkretnych składników, np. magnezu, żelaza, wapnia, selenu czy potasu.