powiekszanie biustu

Jakie są metody powiększania biustu?

Kobiece piersi są niekwestionowanym liderem jako atrybut kobiecości. Kształtują się do 19. roku życia. Wielkość piersi jest sprawą indywidualną gustu. Kobiety zdecydowanie częściej niż mężczyźni zwracają uwagę na swój biust, nierzadko mając na jego punkcie kompleksy. Powiększanie biustu to wciąż dla wielu osób temat tabu. Operacje plastyczne mają na celu poprawę wyglądu oraz powiększanie piersi. Są również naturalne metody.

Sposoby powiększenia biustu dzielimy na: inwazyjne – zabiegi, nieinwazyjne – ćwiczenia, kremy.

Metody inwazyjne:

  • Najstarszym i najpopularniejszym sposobem jest powiększenie piersi zabiegiem chirurgicznym. W związku z rozwijanie się medycyny powstają coraz nowsze metody.
  • bardzo dużym zainteresowaniem wśród pacjentek cieszy się wypełnianie piersi własną tkanką tłuszczową,
  • nie zmniejsza się również zainteresowanie zabiegami z wykorzystaniem implantów silikonowych,
  • nowoczesną techniką jest wstrzyknięcie żelu z solą fizjologiczną. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Po wstrzyknięciu żel rozmasowywanie jest przez lekarza w celu uniknięcia grudek.

Decydując się na powyższe sposoby musimy zdawać sobie sprawę, że każdy zabieg niesie za sobą ryzyko oraz możemy zobaczyć niezadawalające nas efekty. Zanim się zdecydujesz rozważ wszystkie plusy i minusy. Pamiętaj, aby dokładnie opowiedzieć lekarzowi jakich efektów się spodziewasz oraz wybierz lekarza, który posiada odpowiednie certyfikaty.

Naturalne metody powiększania biustu

  • Masaż piersi pozytywnie wpływa na naturalne powiększanie biustu. Piersi po regularnym masażu będą wyglądały atrakcyjniej.
  • Preparaty ziołowe – stosowane są przez wiele kobiet, które decydują się na bezoperacyjne powiększanie biustu. Środki te zawierają składniki takie jak: żeń-szeń, soję czy mniszek lekarski. Preparaty ziołowe dostępne są w formie tabletek, kapsułek, mydła oraz kremów do ciała.
  • Powiększanie biustu bez operacji jest dostępne również dzięki odpowiednio dobranym kremom. Krem na powiększenie biustu jest stosowany bardzo często w połączeniu z tabletkami. Jak działa krem na powiększenie biustu? Produkt ten kształtuje piersi oraz poprawia strukturę biustu. Producenci twierdzą, że kremy używane z tabletkami są w stanie powiększyć obwód piersi o ok. 2 – 4cm. Najlepszy krem powiększający do biustu powinien zawierać w swoim składzie: glicerynę, ocet błogosławiony, lawendę, szałwię, rumianek.
  • Ćwiczenia – mają za zadanie wzmocnić mięśnie klatki piersiowej. Do ćwiczeń takich należą: motylek, wyciskanie hantelek, spin doctor, napinanie biustu.
  • Noszenie większego biustonosza lub wypełnionego puszystą gąbką sprawia optyczne powiększenie biustu.

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym

Jedną z nowszych metod powiększenia piersi jest powiększenie biustu przy pomocy preparatu Macrolane. Jest alternatywą operacji plastycznej. Według lekarzy zabieg jest bezpieczny. Kwas skutecznie nawadnianie tkanki, więc efekty są widoczne natychmiastowo. Zabieg trwa ok 45 minut i wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Maksymalnie podczas jednego zabiegu można wstrzyknąć pacjentce 150 ml preparatu na pierś. Po wstrzyknięciu lekarz wykonuje specjalny masaż mający na celu wyeliminowanie grudek i nierówności. Po zabiegu pacjentka może odczuwać ból utrzymujący się do kilku dni. Rezultaty zabiegu widoczne są od 18 do 30 miesięcy. Sprawdź dobry krem na biust – FRASHE.

Podsumowanie

Dużo bezpieczniejszą formą powiększenia biustu są naturalne metody – ćwiczenia czy kremy, które nie niosą za sobą ryzyka powikłań. Pamiętajmy każdy zabieg należy wcześniej skonsultować z lekarzem oraz wziąć pod uwagę ewentualne przeciwwskazania.