suplementy na cellulit

Cellulit – tabletki na cellulit. Jakie suplementy i tabletki na cellulit wybrać?

Suplementy i tabletki na cellulit zawierają wiele aktywnych substancji pomagających uporać się pomarańczową skórką. Na rynku dostępnych jest kilkadziesiąt pozycji o zróżnicowanym składzie. Głównym zadaniem jednej grupy takich preparatów jest przyspieszenie metabolizmu komórkowego, dzięki czemu lipidy szybciej się rozkładają, a co za tym idzie, tłuszcz zostaje szybko usunięty z organizmu. Drugi rodzaj usprawnia mikrocyrkulację płynów ustrojowych,na wskutek czego organizm szybciej usuwa się z toksyn. Ostatnia grupa wspomaga proces usuwania wody z organizmu. Pamiętać jednak trzeba, że każde skuteczne tabletki na cellulit mają mocne, efektywne działanie, jednak obciążają naszą wątrobę. Zwykle efekty pojawiają się po 2, 3 tygodniach – jest to zauważalne “znikanie” bruzd i lin.

Gdzie znaleźć tabletki na cellulit?

Bardzo ważne, to pamiętać, aby kupować tabletki tylko w aptekach bądź od sprawdzonych producentów. Na rynku kosmetycznych czy w klinikach znajdziemy wiele odmian tabletek, bezpiecznych w użytkowaniu. W dobie rozwijającego się internetu coraz częściej pojawiają się w internecie firmy-krzak, które oferują za spore pieniądze pakiety odchudzające, w tym suplementy na cellulit. Zazwyczaj takie leki nie mają nic wspólnego z prawdziwymi tabletkami, nie przyniosą efektów, pieniądze się marnują, a same możemy zaszkodzić swojemu organizmowi poprzez dostarczenie mu niewłaściwych składników.

Cellulit a tabletki

Najczęściej stosowanym w tabletkach składnikiem aktywnym jest wyciąg z morszczynu, który zwiększa i przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej oraz wspomaga przemianę materii. Kolejny składnik, olej rybi, zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe omega – 3 pobudzające metabolizm. Zielona herbata z kolei skutecznie przyspiesza proces redukowania się tkanki tłuszczowej oraz zapobiega utracie jędrności skóry.

Olej z ogórecznika poprawia krążenie krwi, przez co nasza skóra jest dobrze i mocno natleniona – jest to niezbędne do szybkiego, efektywnego usuwania toksyn z organizmu. Wyciąg z winogron to źródło przeciwutleniaczy oraz fantastycznie sprawdza się w ochronie naczyń krwionośnych. Za to czerwona herbata łagodzi opuchliznę powstałą na skutek zatrzymania się wody w organizmie.

Cellulit wodny, a tabletki

Cellulit wody jest obecnie uznawany za chorobę cywilizacyjną. Im więcej gromadzi się wody pod skórą, tym mocniejsze jest zaburzenie krążenia krwi i limfy. Objawia się pofałdowaną i opuchniętą skórą, jednak o wiele łatwiej zwalczyć go od cellulitu tłuszczowego.Przyczyny tych bruzd to siedzący tryb życia, nieregularne posiłki, brak aktywności fizycznej lub, w przypadku kobiet, częste noszenie szpilek. Aby się go pozbyć, trzeba ograniczyć sól i tłuste potrawy,stosować odpowiednie balsamy i kremy, więcej się ruszać. Warto zaopatrzyć się również w tabletki na cellulit wodny, jednak efekt nie będzie tak wydajny jak w przypadku zwykłych suplementów. Kiedy jednak zdecydujemy się na ich zakup, poszukać w ich składzie warto wyciągu z pokrzywy – działa moczopędnie usuwając nadmiar wody i toksyn z organizmu (podobnie działa tak opuncja figowa lub mniszek pospolity). Dużo więcej daje nam woda – warto wypić nawet 2L dziennie, aby skóra była nawilżona.

Niestety tabletki antykoncepcyjne bardzo mocno wpływają na powstawanie cellulitu. Wszystkie te tabletki zawierają estrogeny, a to właśnie one przyczyniają się do powstawania pomarańczowej skórki. Ich nadmiar powoduje, że komórki tłuszczowe wykazują skłonność do gromadzenia się niepotrzebnych komórek tłuszczowych, a także zatrzymanie się wody w organizmie.

Podsumowanie

Warto zaopatrzyć się w dobre, działające tabletki na cellulit. Skuteczniejsze są jednak wszelkie kremy czy zabiegi (szczególnie w przypadku mocnego, zaawansowanego cellulitu – suplementy nie mają z nim szans). Można je traktować jako dodatek do diety w walce z pomarańczową skórką.