agent

Agencja nieruchomości – jak ją założyć?

Agencja nieruchomości to firma zajmująca się pośredniczeniem w wynajmie i sprzedaży wszelkich nieruchomości. Zawód agenta wydaje się atrakcyjny dla wielu osób, które szukają swojego pomysłu na biznes. Jak założyć własną działalność związaną z nieruchomościami?

Agencja nieruchomości – jak rozpocząć własną działalność?

Aby działalność biura zajmującego się nieruchomościami była udana, jak np. w agencji nieruchomości w Lubinie, trzeba zacząć od solidnego biznesplanu. Następnie zdecydować, czy firma ma funkcjonować jako działalność gospodarcza, czy jako spółka. W tym trzeba znaleźć także odpowiednią księgową.

Obrót nieruchomościami w Lubinie jest spory, więc działalność tam jest opłacalna. Warto jednak zastanowić się, czy w danym mieście biznes ma szanse na powodzenie. Jeśli tak, warto ubiegać się o możliwe dofinansowania dla nowych działalności i zadbać o marketing, czyli kreowanie wizerunku marki oraz promocję.

Kto powinien otworzyć agencję nieruchomości?

Sprzedaż mieszkań to praca, która wymaga od agenta nieruchomości pewnych umiejętności. Przede wszystkim musi on znać się na architekturze, budownictwie czy wnętrzach. Przydaje się to nie tylko podczas poszukiwań lokali dla klientów, ale także w trakcie ich prezentacji i opowiadania o nich.

Ponadto agent nieruchomości powinien być otwarty i kontaktowy. Na co dzień wymaga się od niego komunikacji z wieloma osobami, więc nie może obawiać się rozmów z drugim człowiekiem. Do otworzenia np. biura nieruchomości w Lublinie potrzebna jest także odwaga i umiejętność dobrej organizacji pracy.

Czy agencja nieruchomości to dobry biznes?

Sprzedaż czy wynajem mieszkań to transakcje, które odbywają się praktycznie codziennie. Można więc założyć, że agencja nieruchomości to bardzo opłacalny biznes. Trzeba mieć jednak na uwadze to, że dochody zależą nie tylko od liczby klientów, ale także od wartości poszczególnych nieruchomości.

Działania agencji nieruchomości można ukierunkować np. tylko na sprzedaż luksusowych apartamentów. Warto zawrzeć informacje na ten temat już na etapie tworzenia biznesplanu.