rusztowania

Wynajem szalunków – czy to się opłaca?

Budowa i rozbiórka szalunków wydaje się koniecznością na każdej budowie. Czy jednak na pewno tak jest? Alternatywę stanowi ich dzierżawa. Nim ekipa budowlana rozpocznie prace, dobrze jest sprawdzić, jakie korzyści daje wynajem szalunków.

Jak wygląda wynajem szalunków?

Wynajem szalunków polega na dzierżawie gotowych, tymczasowych konstrukcji, bez których nie obejdzie się żadna budowa. Tę usługę oferuje wiele firm w Polsce. Przykładem jest firma Perbud, która umożliwia wynajem szalunków w Warszawie.

Przykładowy proces dzierżawy deskowania stropu w Warszawie wymaga przekazania dokumentacji technicznej budowli. Po zapoznaniu się z nią pracownicy Perbud dokonują wyceny usługi. Jeśli klient zgodzi się na zaproponowaną ofertę, następuje podpisanie umowy wynajmu szalunków.

Gotowe deskowania dostępne są do odbioru z placu magazynowego. Klient może zabrać je sam lub napisać upoważnienie osobie, która je przewiezie. Gdy nie jest to możliwe, pomocą służy Prebud, organizując transport na miejsce budowy.

Jakie szalunki można wynająć?

W ofercie firmy znajduje się mnóstwo różnych rodzajów deskowań. Klient może wynająć m.in. szalunki stropowe i ścienne. Wydzierżawić da się również deskowania słupów i płyty szalunkowe. Wiele konstrukcji dzieli się na pomniejsze rodzaje (np. deskowania łukowe).

Wynajem szalunków ułatwia nie tylko różnorodność kształtów i zastosowań. Są one dostępne w różnych rozmiarach. Dzięki temu wszystkie potrzebne elementy można znaleźć w jednym miejscu. Warto wiedzieć, że każdy szalunek wykonany jest w wysokiej jakości stali i drewna.

Czy warto zainteresować się wynajmem szalunków?

Największą zaletą wynajmu szalunków jest przyspieszenie prac na budowie. Kolejne fazy prac budowlanych wymagają montowania konstrukcji, a później ich rozbierania. W rezultacie na tego typu zajęcia traci się dużo czasu.

Drugą korzyścią, jaką daje wynajem szalunków, jest eliminacja wydatków związanych z magazynowaniem części. Dzięki dzierżawie nie trzeba także poświęcać czasu na znalezienie osoby lub firmy, która je odkupi.