podgrzewacze

Świeczniki na podgrzewacze – jakie wybrać?

Podgrzewacze, czyli niewielkie świeczki, które roztaczają w naszych wnętrzach magiczna atmosferę, wpisały się jako stały element dekoracyjny większości pomieszczeń. Te niewielkie gadżety potrafią wykreować niesamowity klimat za pomocą swojego delikatnego płomienia. Zwykle podgrzewacze kojarzymy głównie z kominkami eterycznymi. Niemniej jednak mogą one spełnić rolę samodzielnej dekoracji wnętrz. Jednak w tym celu warto zainwestować w świeczniki na podgrzewacze. Jednak na jakie modele warto się zdecydować?

Proste świeczniki na podgrzewacze do wnętrz minimalistycznych

Podgrzewacze na świeczniki występują w różnorodnych kształtach i rozmiarach. Niemniej jednak najpopularniejsze modele wykonane są z transparentnego szkła i przybierają kwadratową formę, z lekko rozszerzoną górną częścią. Tego typu świeczniki na podgrzewacze będą stanowiły najlepsze dopasowanie do wnętrz minimalistycznych, gdzie króluje prostota i zachowanie umiaru. Oczywiście w przypadku takich świeczników na podgrzewacze, ważne jest również wybranie odpowiedniego rozmiaru. Można bowiem znaleźć świeczniki głębokie, do których wnętrza wkłada się podgrzewacz, ale także i świeczniki dość płytkie, które nie “otulają” całkowicie podgrzewacza. W tym wypadku jednak wiele zależy od naszego pomysłu na wykonanie aranżacji ze świecznikami na podgrzewacze w roli głównej.

Ozdobne świeczniki na podgrzewacze – dodatek do wnętrz w stylu glamour

Jeśli mowa o świecznikach na podgrzewacze, to z całą pewnością nie można także pominąć tych, które są maksymalnie ozdobne i dekoracyjne. Ciekawym modelem świeczników na podgrzewacze są te, w kolorze majestatycznego, różowego złota. Dodatkowo, są one zwykle przybrane połyskującymi dodatkami i drobinkami. Tego typu świeczniki sprawdzą się głównie w przypadku wnętrz w stylu glamour, gdzie konieczne jest wprowadzenie hollywoodzkiego blichtru. Alternatywnie, można także wybrać lustrzane świeczniki na podgrzewacze, która będą pięknie mienić się w naturalnym, dziennym świetle.

Świeczniki na podgrzewacze w połączeniu z wazonem

Bardzo ciekawym rozwiązaniem okazują się świeczniki na podgrzewacze w formie kuli, które można wykorzystać również jako wazon. Niemniej jednak ich wyjątkowość tkwi w tym, że otrzymujemy możliwość zaaranżowania wnętrza takiego świecznika. Można wypełnić je ozdobnymi kamieniami, kolorowym piaskiem lub nawet i sztucznymi kwiatami. Na samym szczycie kompozycji wystarczy ustawić malutki podgrzewacz. Cała kompozycja będzie prezentowała się w niezwykle imponujący sposób.