dom

Kontenery socjalne – jakie mają zastosowanie?

Jestem pewien, że przynajmniej raz w życiu widziałeś kontener socjalny. Są one powszechnie wykorzystywane przez firmy budowlane i deweloperów, ale nie tylko. Nadal nie wiesz, co to jest i jak można go wykorzystać? Odpowiedzi na pytania znajdziesz w tekście.

Co to są kontenery socjalne?

To nic innego jak blaszane budynki, które posiadają część sanitarną. Dostępne są w wielu wariantach, kształtach i rozmiarach. Można je kupić zarówno z pełnym wyposażeniem, jak i puste w środku – ich producenci oferują naprawdę wiele możliwości.

Co istotne, kontenery socjalne mogą być ustawione w dowolnym miejscu i użytkowane na stałe lub wykorzystywane jedynie tymczasowo. To ich ogromna zaleta, dzięki której są tak chętnie stosowane.

Jak można wykorzystać kontenery socjalne?

Kontenery socjalne to pomieszczenia, które mają szeroki wachlarz zastosowania. Najczęściej używa się ich jako szatni lub przebieralni. Taką funkcję pełnią przede wszystkim na placach budowy lub przy większych zakładach produkcyjnych – przekonuje producent kontenerów socjalnych. W takim kontenerze możliwe jest nie tylko przebieranie się i korzystanie ze szafek, ale również zaaranżowanie stołówki lub miejsca do odpoczynku dla pracowników.

Co istotne, kontenery socjalne mogą być również wykorzystywane jako miejsca noclegowe. Z takiego rozwiązania często korzystają gminy lub organizacja humanitarne, które w ten sposób zapewniają tymczasowy dach nad głową i dostęp do części sanitarnej osobom, które z różnych przyczyn je straciły.

Gdzie jeszcze sprawdzą się kontenery socjalne?

To jednak nie wszystkie możliwości wykorzystania kontenerów socjalnych. Tego rodzaju budynki doskonale się sprawdzą jako szatnie przy boisku lub klubie sportowym. Obowiązujące w naszym kraju (ale nie tylko) przepisy sportowe, nakładają na organizatorów wydarzeń sportowych obowiązek zapewnienia dostępu do części sanitarne (toalet i pryszniców). Pomagają w tym właśnie kontenery socjalne, które są znacznie tańsze niż postawienie budynku.