Peruki syntetyczne i naturalne – czym się różnią?

Przy wyborze peruki często trudno jest wiedzieć, od czego zacząć. Z mnóstwem stylów, kolorów, marek i rodzajów peruk, wybranie peruki po raz pierwszy może wydawać się co najmniej przytłaczające. Zrozumienie różnic między perukami z ludzkich włosów a perukami syntetycznymi jest dobrym punktem wyjścia do wyboru idealnej peruki. Wybór między włosami ludzkimi a włosami syntetycznymi to jedna z najważniejszych decyzji przy wyborze peruki.

Peruki naturalne – zalety i wady

Korzyści tego rozwiązania jest całe mnóstwo. Peruki naturalne można farbować, utrwalać i układać tak jak naturalne włosy. Ważne jest, aby zabrać perukę do stylisty, który ma doświadczenie w radzeniu sobie z perukami z ludzkich włosów, wszystko po to aby uzyskać konkretny styl.

Peruki z ludzkich włosów mają różne tekstury, dzięki czemu można bardzo dokładnie dopasować strukturę włosów. Przy odpowiedniej pielęgnacji peruki z ludzkich włosów mogą wytrzymać rok lub dłużej, jeśli są noszone codziennie. Peruki z ludzkich włosów mogą wyglądać niesamowicie naturalnie.

Niestety podobnie jak prawdziwe włosy, peruki z ludzkimi włosami muszą być często myte, głęboko kondycjonowane i stylizowane. Peruki naturalne są robione z ludzkich włosów, są zazwyczaj droższe niż syntetyczne. Peruki z ludzkich włosów tego samego koloru będą się nieznacznie różnić w zależności od peruki, ponieważ każda peruka zawiera włosy zebrane od wielu osób.

Podobnie jak naturalne włosy, peruki z ludzkimi włosami reagują na pogodę i mogą się puszyć, wiotczeć lub wysuszyć w zależności od pogody. Kolor peruki z ludzkimi włosami utlenia się lub wyblaknie pod wpływem światła. Peruki z ludzkich włosów mogą wydawać się cięższe niż peruki syntetyczne o podobnej długości i stylu. Peruki z ludzkich włosów są bardziej pracochłonne, a ich stylizacja wymaga większego wysiłku i umiejętności.

Peruki syntetyczne – zalety i wady?

Peruki syntetyczne są łatwe w pielęgnacji. Peruki syntetyczne – nigdy nie trzeba ich stylizować. Wystarczy je wyprać, wysuszyć, a następnie wytrząsnąć, a peruka wróci do pierwotnego stylu. Peruki syntetyczne zachowują swój styl niezależnie od pogody. Niebo jest granicą, jeśli chodzi o kolory peruk syntetycznych.

Peruki syntetyczne są stosunkowo niedrogie. Wymagają bardzo niewielkiej konserwacji. Kupując perukę syntetyczną wysokiej jakości, bardzo trudno jest odróżnić perukę syntetyczną od peruki wykonanej z prawdziwych ludzkich włosów.

Niektóre tańsze syntetyczne peruki mogą mieć nienaturalny połysk. Peruki syntetyczne i toppery nie są tak trwałe jak peruki z ludzkich włosów. Zwykle ich żywotność to około 4-6 miesięcy przy codziennym noszeniu. Peruki syntetyczne nie mogą być prostowane ani zwijane za pomocą ogrzewanych urządzeń do stylizacji, chyba że są to specjalnie zaprojektowane peruki syntetyczne. W przypadku peruk syntetycznych nie zaleca się ponownego koloryzacji, a tradycyjny kolor włosów nie będzie przylegał do włókien.

Sprawdź!

Psychoterapia – dlaczego warto z niej korzystać?

Leczenie chorób ciała jest w dzisiejszych czasach powszechne. Każdy wie, że z grypą, biegunką czy wysypką należy udać się do odpowiedniego lekarza. Nieco inaczej...

3 powody dla których warto inwestować w rolety dzień noc

Ochrona wnętrza domu przed słońcem jest bardzo ważna. W ten sposób możemy zadbać o to by w środku panowała odpowiednia temperatura, a do tego...

Triathlon – wymagający sport dla prawdziwych pasjonatów

Triathlon z roku na rok staje się bardziej popularny i sukcesywnie zyskuje nowych zawodników, którzy chcą spróbować własnych sił w tej niełatwej dyscyplinie sportowej....

Przesyłki kurierskie – jak wybrać dobrego kuriera?

Wybór odpowiedniego kuriera do przesyłek jest niezwykle ważny. Nie dość, że pomaga on dowieźć paczki w odpowiednim czasie, to jeszcze powinien to zrobić bezpiecznie....

Podstawa stolika – jak dobrać ją do blatu?

Wybór odpowiedniej podstawy stolika jest niezwykle ważny. Powinien on nie tylko dobrze wyglądać i pasować do reszty stołu, jednak także być odpowiednio wykonany. Jednak...