Peruki syntetyczne i naturalne – czym się różnią?

Przy wyborze peruki często trudno jest wiedzieć, od czego zacząć. Z mnóstwem stylów, kolorów, marek i rodzajów peruk, wybranie peruki po raz pierwszy może wydawać się co najmniej przytłaczające. Zrozumienie różnic między perukami z ludzkich włosów a perukami syntetycznymi jest dobrym punktem wyjścia do wyboru idealnej peruki. Wybór między włosami ludzkimi a włosami syntetycznymi to jedna z najważniejszych decyzji przy wyborze peruki.

Peruki naturalne – zalety i wady

Korzyści tego rozwiązania jest całe mnóstwo. Peruki naturalne można farbować, utrwalać i układać tak jak naturalne włosy. Ważne jest, aby zabrać perukę do stylisty, który ma doświadczenie w radzeniu sobie z perukami z ludzkich włosów, wszystko po to aby uzyskać konkretny styl.

Peruki z ludzkich włosów mają różne tekstury, dzięki czemu można bardzo dokładnie dopasować strukturę włosów. Przy odpowiedniej pielęgnacji peruki z ludzkich włosów mogą wytrzymać rok lub dłużej, jeśli są noszone codziennie. Peruki z ludzkich włosów mogą wyglądać niesamowicie naturalnie.

Niestety podobnie jak prawdziwe włosy, peruki z ludzkimi włosami muszą być często myte, głęboko kondycjonowane i stylizowane. Peruki naturalne są robione z ludzkich włosów, są zazwyczaj droższe niż syntetyczne. Peruki z ludzkich włosów tego samego koloru będą się nieznacznie różnić w zależności od peruki, ponieważ każda peruka zawiera włosy zebrane od wielu osób.

Podobnie jak naturalne włosy, peruki z ludzkimi włosami reagują na pogodę i mogą się puszyć, wiotczeć lub wysuszyć w zależności od pogody. Kolor peruki z ludzkimi włosami utlenia się lub wyblaknie pod wpływem światła. Peruki z ludzkich włosów mogą wydawać się cięższe niż peruki syntetyczne o podobnej długości i stylu. Peruki z ludzkich włosów są bardziej pracochłonne, a ich stylizacja wymaga większego wysiłku i umiejętności.

Peruki syntetyczne – zalety i wady?

Peruki syntetyczne są łatwe w pielęgnacji. Peruki syntetyczne – nigdy nie trzeba ich stylizować. Wystarczy je wyprać, wysuszyć, a następnie wytrząsnąć, a peruka wróci do pierwotnego stylu. Peruki syntetyczne zachowują swój styl niezależnie od pogody. Niebo jest granicą, jeśli chodzi o kolory peruk syntetycznych.

Peruki syntetyczne są stosunkowo niedrogie. Wymagają bardzo niewielkiej konserwacji. Kupując perukę syntetyczną wysokiej jakości, bardzo trudno jest odróżnić perukę syntetyczną od peruki wykonanej z prawdziwych ludzkich włosów.

Niektóre tańsze syntetyczne peruki mogą mieć nienaturalny połysk. Peruki syntetyczne i toppery nie są tak trwałe jak peruki z ludzkich włosów. Zwykle ich żywotność to około 4-6 miesięcy przy codziennym noszeniu. Peruki syntetyczne nie mogą być prostowane ani zwijane za pomocą ogrzewanych urządzeń do stylizacji, chyba że są to specjalnie zaprojektowane peruki syntetyczne. W przypadku peruk syntetycznych nie zaleca się ponownego koloryzacji, a tradycyjny kolor włosów nie będzie przylegał do włókien.

Sprawdź!

Wnętrza w wyrazistych kolorach

Przywodząc na myśl bogactwo natury: ciepły piasek, jasne niebo, morską toń oraz feerię barw egzotycznych raf, barwy płytek Lightplay marki Villeroy & Boch nawiązują...

Nowość w świecie biżuterii – bransoletki ze stali szlachetnej

W ostatnim czasie można zaobserwować pewien trend w biżuterii, który wcześniej nie był tak często spotykany. Mowa tu o bransoletkach ze stali szlachetnej. Pięknie...

Sala balowa – jak dobrać ją do swoich potrzeb?

W życiu stajemy przed różnymi wyborami, do tych ważniejszych można zaliczyć wybór sali balowej na imprezę okolicznościową. Jeśli każdego roku chcesz doświadczać jedynie pozytywnych...

Okna PCV są popularne. Sam przekonaj się dlaczego

Wybór okien do domu to bardzo ważna sprawa. Porównując ze sobą różnego rodzaju oferty warto postawić na okna PCV. Są tańsze niż drewniane, bardzo...

Olympus zaprezentował innowacyjny aparat PEN E-PL10

Lekki, stylowy, przestronny i wyposażony w szereg kreatywnych funkcji - to wszystko łączy w sobie PEN E-PL10. Nowy sprzęt marki Olympus przeznaczony jest przede...