Czy warto wykonać Mikrodermabrazje diamentową?

Mikrodermabrazja diamentowa. Kiedy warto wybrać ten zabieg kosmetyczny?

Oczyszczanie skórę przez mikrodermabrazję jest jednym z najczęściej stosowanych zabiegów dostępnych w gabinetach kosmetycznych. Do tej kategorii wliczana jest także mikrodermabrazja diamentowa. Kiedy warto z niej skorzystać?

Mikrodermabrazja to procedury polegające na mechanicznym złuszczaniu naskórka z wykorzystaniem mikro kryształów, na przykład w formie strumienia natryskiwanego na skórę pod wysokim ciśnieniem albo głowic ściernych.

W gabinetach kosmetycznych można skorzystać z różnych zabiegów mikrodermabrazji, w tym mikrodermabrazji korundowej, tlenowej. Bardzo popularna jest także mikrodermabrazja diamentowa, która wykorzystuje prawdziwie lub syntetyczne diamenty dla dogłębnego oczyszczania skóry twarzy oraz ciała.

Na czym polega zabieg mikrodermabrazji diamentowej?

Do przeprowadzenia tego typu procedury stosuje się specjalne urządzenie, które składa się z jednostki centralnej oraz z głowicy pokrytej obracającymi się dyskami pokrytymi kryształkami diamentów.

Podczas zabiegu głowicę przykłada się do skóry, kryształowe dyski dokładnie oczyszczają naskórek. Urządzenie jednocześnie od razu zasysa zanieczyszczenia przez wytworzone podciśnienie, dlatego metoda ta nazywana jest też bezpyłową.

Mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem dokładnego, dogłębnego oczyszczania skóry, który pomaga w jej wygładzeniu oraz zredukowaniu niedoskonałości, a także pobudza skórę do produkcji nowych komórek, by nadać jej jeszcze piękniejszy wygląd.

Mikrodermabrazja diamentowa – kiedy warto się na nią zdecydować?

Mikrodermabrazja tego rodzaju rekomendowana jest przede wszystkim dla osób ze skórą tłustą oraz mieszaną, która potrzebuje dokładnego oczyszczenia, a przy tym także aktywacji jej odnowy.

Zabieg można także wykonać na innych typach skóry, poza wrażliwą, naczynkową oraz z trądzikiem różowatym.

Wśród wskazań do mikrodermabrazji diamentowej znajdują się:

  • łojotok
  • rozszerzone pory
  • zaskórniki
  • blizny potrądzikowe
  • przebarwienia
  • drobne zmarszczki
  • zszarzała, pozbawiona blasku skóra

Jak przebiega mikrodermabrazja diamentowa?

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej rozpoczyna się od oczyszczenia skóry twarzy klientki.

Po demakijażu kosmetyczka przystępuje do dalszego etapu, czyli przykłada i przesuwa po skórze głowicę urządzenia do mikrodermabrazji. Zabieg jest bezbolesny i nieinwazyjny. Trwa około 20-30 minut.

Po zakończeniu zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, ale objaw ten zwykle zanika w ciągu kolejnych paru godzin.

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej powoduje:

  • oczyszczenie skóry
  • wygładzenie jej struktury
  • zmniejszenie rozszerzonych porów
  • zwiększenie napięcia skóry
  • rozjaśnienie przebarwień
  • spłycenie zmarszczek
  • likwidację zaskórników
  • poprawę blasku skóry

Efekty zabiegu można zauważyć od razu po jego wykonaniu – dzięki temu jest on w stanie natychmiast poprawić kondycję skóry.

Częstotliwość mikrodermabrazji diamentowej

Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, zabieg powinien być prowadzone systematycznie. Rekomenduje się prowadzenie go raz na 3-4 tygodnie lub według innych wskazań kosmetyczki. Przykładowo, w przypadku skóry tłustej, grubej, można wykonywać go częściej.

Włączenie mikrodermabrazji diamentowej do regularnej pielęgnacji skóry pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów długoterminowych. Zabieg ten nie tylko pomaga w oczyszczaniu skóry, lecz też posiada działanie anti-aging, czyli przeciwstarzeniowe przez aktywację produkcji kolagenu i elastyny.

Więcej informacji o prezentowanym zabiegu można poczytać pod tym adresem.

Zatem mikrodermabrazja diamentowa to zabieg będący bardzo dobrym urozmaiceniem domowej pielęgnacji skóry tłustej, mieszanej i innych typów skóry. Rezultaty można zauważyć od razu!