styl boho

Boho – artystyczny nieład w starannych kompozycjach

Artystyczno – anarchistycznie wysmakowany styl pozornego nieładu i kontrastów, przy zachowaniu jedności z naturą – to właśnie Boho. Styl pełen wolności, swobody, eklektycznego nieładu, skomponowanego jednak, w harmonijną całość miłą dla oka. Subtelne barwy, naturalne materiały uzupełnione pięknymi zapachami i miękkim światłem nawiązują tak do szalonych lat 60-tych, jak i XIX wiecznej artystycznej bohemy.

Dilala.pl to sklep boho, w którym znajduje się wszystko potrzebne do urządzenia wnętrz w stylu boho – stylu oddziałującym na zmysły.

Boho dotyk

W naturze wszystko zaczyna się od ziemi, dlatego w stylu boho bardzo ważne jest to, co pod stopami. Dywany i chodniki w naturalnych barwach, z przyjaznych materiałów, w szerokiej gamie kształtów, wzorów i kolorów, nie tylko ozdobią wnętrza, ale dadzą odpoczynek stopom. Zaraz nad nimi wnętrza boho kuszą miękkością narzut i koców z frędzlami, które zdają się przenosić do epok, w których spokój był na wyciągnięcie ręki. Dobrane do nich poduszki i poduchy kuszą miękkością, zapraszając do wypoczynku. Zdrowy sen otuli zaś pościel uszyta z bawełny wysokiej jakości.

Boho wzrok

Wnętrza artystycznej bohemy kojarzą się przede wszystkim z makramami zdobiącymi ściany. To one, wiszące obok industrialnych zegarów przyciągają wzrok na początku. W Dalila.pl ukrył się też zegar – makrama, stanowiący esencję stylu. Ścienne dekoracje wzbogacą wnętrze, a oryginalne wazony będą atrakcyjnymi pojemnikami dla ciętych kwiatów, wnoszących powiew świeżości. Wnętrza w stylu boho nie mogą obyć się bez roślin, więc na zielonych mieszkańców czekają rozmaite donice i osłonki. Błądzący po wnętrzach wzrok trafia też na lustra, które optycznie powiększają przestrzeń, podkreślając wyjątkowość jej i jej mieszkańców.

Boho światło i zapachy

Zapach i światło to nieoczywiste elementy wnętrz, które jednak tworzą niepowtarzalny ich klimat. Potrafią przywołać najpiękniejsze wspomnienia, przenieść myśli do najcenniejszych chwil, ocieplić i zmiękczyć codzienność. Światło i zapach połączone w jedno to już prawdziwa magia dla wnętrz i ich mieszkańców. Wieczory we wnętrzach boho nie mogą się obyć bez dodatkowych źródeł światła. Lampki w przeróżnych kształtach i wielkościach podkreślają wyjątkowość wystroju boho i jego poszczególnych elementów.

Dalila.pl to esencja stylu boho, w której odnajdą się nie tylko zdeklarowani jego znawcy i miłośnicy. Osoby, które pragną sprawdzić, czy dobrze będą się czuć w eklektycznych klimatach, zacząć mogą od detali, drobiazgów wnoszących powiew artystycznej swobody. Takie drobiazgi mogą być też wspaniałym pomysłem na niezapomniany prezent, który wręczony bliskiej osobie będzie namacalnym dowodem bliskości.