alkomat

Alkomaty. O tym musisz wiedzieć podczas zakupu

Posiadając swoje własne, prywatne urządzenie przeznaczone do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu pozwala uniknąć wielu problemów z tym związanych. Kiedy zdarzy nam się wypić nieco alkoholu i musimy wracać do domu samochodem zawsze zostaje pewne ryzyko, że wypiliśmy za dużo. Właśnie w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie kontrola trzeźwości, w dodatku posiadając takie urządzenie możemy kontrolować nie tylko siebie ale również pozostałe osoby które w tym samym czasie były wraz z nami.

Pamiętaj o kalibracji alkomatu!

Jedną z przyczyn która powoduje nieprawidłowe działanie alkomatu jest bez wątpienia brak przeprowadzania kalibracji. Jest to bardzo ważny aspekt które nie powinniśmy jako użytkownicy lekceważyć ponieważ niweluje rozkalibrowanie powstałe na skutek wielokrotnego używania oraz pod wpływem zmiennych temperatur. Problem jest w tym, iż najczęściej mamy okazję wypić alkohol jesienią bądź zimą kiedy to panują niskie a nawet ujemne temperatury. Warto dodać, że czujniki mieszczące się w tych urządzenia nie lubią zmiennych temperatur i powinny być przechowywane w temperaturach pokojowych. Dlatego tak ważna jest kalibracja poprawiająca dokładność pomiarów przez czujniki przywracając je do pierwotnych wartości. Według zaleceń specjalistów kalibracja powinna być przeprowadzona przynajmniej raz na pół roku jeżeli nie często stosujemy urządzenie, natomiast w przypadku częstych pomiarów należy kalibrować nawet co kilka miesięcy.

 

Czym się kierować przy wyborze alkomatu?

Szeroka gama urządzeń do pomiaru trzeźwości zdecydowanie nie ułatwia nam zadania. Jeżeli w tym wypadku pieniądze nie grają roli warto skupić się na innych równie ważnych aspektach, po pierwsze przy zakupie takiego urządzenia na https://alkopatrol.pl należy szukać znanych marek cieszących się uznaniem wśród kupujących, to nam zapewni jakość oraz gwarancję jakości. Drugą równie istotną sprawą są licencje i atesty, to one potwierdzają nam jakość danego produktu który spełnia wymagania zawarte w normach oraz przeszedł pozytywnie wszystkie próby. Należy pamiętać, że bardzo dokładne urządzenia mogą kosztować ponad tysiąc złotych lecz nieco tańsze modele mogą okazać się równie skuteczne szczególnie w przypadku prywatnego użytkownika, dlatego przy wyborze należy zwracać uwagę na atest oraz licencję które mówią nam że mamy do czynienia z prawdziwym urządzeniem a nie tylko zabawką.