meblowe zaczepy

Zaczepy meblowe – charakterystyka i zastosowanie

Obecnie, gdy kupujemy meble, to najczęściej dołączona jest instrukcja, a do nas docierają łóżka albo szafy w elementach. Trzeba je połączyć i dokręcić, a służą do tego bardzo różne zaczepy meblowe. Są to elementy małych i dużych rozmiarów i proste w montażu. Gwarantują stabilność konstrukcji i wykonane mogą być z różnych materiałów.

Czym charakteryzują się zaczepy meblowe?

Gdy rozpoczynamy montaż mebli, a z reguły robimy to samodzielnie, to wówczas przygotowując wszystkie elementy, możemy się natknąć właśnie na takie zaczepy. Są one niezbędne, aby połączone były elementy szuflad, drzwiczek albo paneli bocznych. Stosuje się je w bardzo różnych elementach meblowych. Poza tym zaczep meblowy może być wykonany z metalu, drewna albo tworzyw sztucznych. Najważniejsze, aby był to element trwały, który będzie zapewniać bardzo długa eksploatację.

Dodatkowo takie elementy mogą się bardzo różnić kształtem i wymiarami. Wszystko zależy od tego, jakie jest ich przeznaczenie. W zależności więc od zastosowania mogą być duże lub małe w zależności od tego, czy mebel jest większych, czy też mniejszych rozmiarów. Niejednokrotnie stosuje się nawet kilka zaczepów w przypadku dużych łóżek, aby stabilnie połączyć elementy.

Różne typy zaczepów meblowych

Wyróżniamy także bardzo różne rodzaje tego typu zaczepów. Bardzo często można spotkać zaczepy przelotowe. Są to elementy, które będą montowane w otworze. Ich przeznaczeniem jest łączenie dwóch elementów mebla tak, aby zagwarantować maksymalną stabilność. Poza tym stosuje się także zaczepy nawkowe, które są wbijane w wycięcie. Dzięki nim połączyć można elementy pod kątem prostym.

Ważne też, aby wybierać produkty, które będą zapewniały stabilność i długą eksploatację. Jeżeli więc analizowana jest przez nas produkcja akcesoriów meblowych – firma R-Mix będzie opcją rekomendowaną. Najczęściej zresztą ci najlepsi producenci zwracają baczną uwagę na to, jakie zaczepy są wybierane. Odpowiedni wybór i montaż będzie ostatecznie wpływać przecież na stabilność mebla, ale także jego estetykę.