prywatny zlobek

Prywatny żłobek – kiedy zapisać dziecko?

Prywatny żłobek to dobra opcja dla rodziców, którzy w trakcie dnia muszą chodzić do pracy. Jakie są jednak zasady zapisu pociechy do takiej placówki?

Zapis do prywatnego żłobka łatwiejszy niż w placówkach publicznych

Praktycznie co roku w mediach jesteśmy w stanie usłyszeć o problemach związanych z zapisami do żłobków. Najgorsza sytuacja niewątpliwie ma miejsce w placówkach publicznych, do których zawsze jest naprawdę mnóstwo chętnych. Niektórzy rodzice wpisują swojego potomka na listę rekrutacyjną już chwilę po urodzeniu, a i tak nie zawsze ma się w takiej sytuacji gwarancję otrzymania miejsca. To właśnie dlatego w wielu sytuacjach jedyną dostępną opcją, jeżeli na przykład nie ma możliwości pozostawienia pociechy pod opieką rodziny, jest prywatny żłobek we Wrocławiu. Co prawda tu również z pewnością będziemy mogli spotkać się z sytuacją, w której to może wystąpić problem z miejscem, lecz tutaj i tak jest to o wiele luźniejsza kwestia niż w przypadku publicznych instytucji.

Jak wyglądają zapisy do prywatnego żłobka?

W przypadku prywatnych żłobków nie ma żadnych limitów jeżeli chodzi o dokładne miesiące, w których ma przebiegać rekrutacja – odbywa się ona przez cały rok. Najczęściej jednak do takich placówek, jak niepubliczne żłobki we Wrocławiu, najwięcej wniosków wpływa na przełomie maja i czerwca. Jest kilka kwestii, które należy w tym miejscu poruszyć. Po pierwsze, do żłobka nie może trafić dziecko młodsze niż 20 tygodni oraz starsze niż 3 lata. Po drugie, miejsce w żaden sposób nie jest gwarantowane. Jeżeli nasza pociecha nie dostanie się od razu, trafi jednak na listę oczekującą i dopiero gdy w żłobku zwolni się miejsce, będzie mogło do niego uczęszczać.

Jak znaleźć dobry prywatny żłobek w najbliższym sąsiedztwie?

Znalezienie dobrego żłobka to bardzo ważna kwestia dla odpowiedniego rozwoju oraz bezpieczeństwa naszego dziecka. Z tego też powodu poszukiwania mogą trochę zająć. Najlepiej zacząć je w Internecie, gdzie znajdziemy naprawdę wiele różnych ofert w naszej okolicy.