pranie dywanow

Pranie dywanów – jakie techniki są wykorzystywane?

Porządne wyczyszczenie dywanów powinno być wykonywane przynajmniej raz do roku, aby dywan mógł pozostać przez lata w dobrym stanie. Jakie jednak techniki są wykorzystywane gdy w grę wchodzi pranie dywanów i które są najbardziej skuteczne, a co za tym idzie wykorzystywane przez profesjonalistów?

Jakie są techniki prania dywanów?

Technik tego w jaki sposób czyszczony jest dywan jest naprawdę sporo. W wypadku firm oferujących pranie dywanów na Ursynowie te najlepsze wykorzystują zazwyczaj pranie na wskroś. Jest to najbardziej dokładna technika, dzięki której możliwe jest usunięcie znacznej większości zabrudzeń z powierzchni dywanu. Istnieje jednak wiele prostszych metod, które są zazwyczaj używane w domach.

Jedna z najczęściej używanych w domu technik to tak zwane szamponowanie. Polega ono na nałożeniu szamponu na dywan, który następnie jest usuwany za pomocą specjalnego odkurzacza. Inne wykorzystywane metody to na przykład bonnetowanie, ekstrakcja, bądź też użycie suchego proszku lub piany. Są one jednak rzadziej używane przez firmy oferujące czyszczenie dywanów w Warszawie.

Jak wygląda pranie dywanów na wskroś?

Technika taka jak pranie dywanów na wskroś jest pięcioetapowa. Dzięki niej możliwe jest usunięcie prawie wszystkich zabrudzeń w tym tych nierozpuszczalnych, a także sprawienie by dywan miał ponownie przyjemny zapach. Wszystko rozpoczyna się od trzepania w trakcie którego z dywanu usuwana jest sierść, włosy, kurz czy też piach. Następnie dywan jest namaczany w specjalnie wybranym środku.

Po tym jak dywan zostanie namoczony przez odpowiednio długi czas w środku piorącym może on być wyprany, a mówiąc dokładniej wyszczotkowany z obu stron. W ten sposób usuwa się wszystkie zabrudzenia. Następnie pozostaje tylko wypłukanie dywanu, jego wirowanie, by usunąć do 95% wilgoci, a następnie wysuszenie. Suszenie trwa zazwyczaj od 4 do 12 godzin. Tak wyczyszczony zachowa świeżość na długo i będzie cieszył swym wyglądem oraz zapachem.