obrus na stol

Obrus jednokolorowy – dlaczego warto mieć go w domu?

Jednokolorowe obrusy stanowią uniwersalną dekorację stołów niezależnie od okoliczności. W sprzedaży dostępne są w różnych barwach począwszy od białej po nietypowe kolory i odcienie. Można je stosować w domu lub w lokalach gastronomicznych, w hotelach i nie tylko.

Obrus jednokolorowy – ozdoba na każdą okazję

Elegancki, wykonany z wysokiej jakości materiału obrus jednokolorowy jest doskonałym wyborem na każdą okazję. Bezpieczniej jest polegać na uniwersalnych barwach jak biel i jej odcienie lub na pastelach, które umożliwiają bezproblemowy dobór pozostałych elementów aranżacji.

Nowoczesne obrusy jednokolorowe są efektowne już z uwagi na dobór tkaniny. Ich powierzchnia może być matowa lub połyskująca. Szczególnie ten drugi rodzaj sprawia, że całość wygląda bardzo dekoracyjnie i nie są potrzebne dodatkowe ozdoby na obrusie. Można dobrać odpowiednią zastawę i zyskać stylową oprawę uroczystości.

Jednokolorowy obrus również na co dzień

W niektórych domach stół znajdujący się np. w jadalni czy salonie jest wykorzystywany codziennie np. podczas obiadu. Może znaleźć się na nim ładny, ale jednocześnie praktyczny obrus drukowany lub jednokolorowy. Wiele osób korzysta codziennie z jednokolorowych obrusów, a na specjalne okazje przystraja stół obrusem z motywem.

Motyw może być uniwersalny – często to po prostu abstrakcyjne wzorki lub geometryczny deseń. Obrus drukowany służący do dekoracji stołów podczas uroczystych przyjęć świątecznych przeważnie wyposażony jest w delikatny, ozdobny motyw tematyczny. Dzięki temu wygląda bardziej elegancko.

Dlaczego obrus jednokolorowy jest praktyczny?

Dbając o efektowne przybranie stołu, dużo łatwiej jest je odpowiednio stworzyć wybierając obrus jednokolorowy. Można wtedy pozwolić sobie na więcej dekoracji o różnych barwach pilnując tylko, by współgrały z obrusem – czyli tłem. Kolorystyka obrusa powinna z kolei być dobrana do barw obecnych we wnętrzu oraz do okoliczności.

Podsumowując, wybór jednokolorowych obrusów sprawia, że łatwo jest efektownie przystroić stół na co dzień i na specjalne okazje. Niekiedy obrusy takie wyposażone są w deseń, ale nadruki przeważnie mają już inny kolor.