mapa mysli

Na czym polega kurs tworzenia map myśli?

Mapy myśli to sposób na tworzenie notatek, a także sposób efektywnego uczenia się. To notowanie za pomocą powiązanych ze sobą zagadnień. To stworzenie listy słów kluczy, które mają być pomocne z przyswojeniu danego materiału. Sporządzona w ten sposób notatka ma strukturę promienistą, odwzorowującą ciąg skojarzeń. Czy warto zapisać się na szkolenie z mapy myśli?

Czym są mapy myśli?

Mapy myśli to ciąg skojarzeń, które są wyodrębniane z tekstu lub wykładu. Mają postać słów, które połączone są ze sobą strzałkami. To ciąg skojarzeń, które wychodzą od centralnego słowa kluczowego. Twórcą tej metody jest Tony Buzan. Kurs tworzenia map myśli może być przydatny wszystkim tym, którzy potrzebują skupienia i efektywnego sposobu na naukę. Mapy myśli sprawdzają się w przypadku wykonywania codziennych zadań. Pozwalają odpowiednio zorganizować dzień i uzyskać lepszą wydajność w trakcie pracy. To bardzo skuteczne narzędzie do notowania, nauki i rozwoju pomysłów. Może być wykorzystywane nie tylko przez uczniów, ale również i pracowników, którzy na co dzień muszą dojść do kreatywnych rozwiązań problemów czy planowania i organizacja działań.

Kurs tworzenia map myśli – dlaczego warto?

Pojęcie map myśli jest dobrze znane, zarówno dorosłym, jak i uczniom. Jednak wciąż za mało wykorzystuje się tą umiejętność w codziennym życiu. Dzięki systemowi skojarzeń, nauka wygląda bardziej efektownie i efektywnie. Szybciej zapamiętujemy pewne fakty, które później bez problemu odtwarzamy z pamięci. Kurs tworzenia mapy myśli i kurs szybkiego czytania dla dzieci, są często ze sobą powiązane. Zarówno jeden, jak i drugi przynosi szereg korzyści. Najważniejszą jest aktywizacja kolejnych obszarów mózgu, co pomaga łatwiej i szybciej przyswajać wiedzę. Pozwala też zwiększyć koncentrację i skupienia. Dzięki takim umiejętnościom dzieci w przyszłości będą mogły sprawniej zarządzać zespołem, ale również własnymi zadaniami. Pozwala to na uporządkowanie wielu informacji i rozbudzenie kreatywności i kreatywnego podejścia do rozwiązywania  problemów.

Zarówno mapy myśli, jak i umiejętność szybkiego czytania poprawiają pamięć i zdolność do analizowania informacji.