tuning ciezarowki

Montaż spojlerów – dlaczego się opłaca?

Istnieje bardzo wiele ciekawych akcesoriów i części do samochodów. Tuning jest pasją wielu osób związanych z motoryzacją. Ciekawie tuningowane pojazdy można uświadczyć na różnego typu wystawach na zlotach samochodowych. Rynek motoryzacyjny oferuje jednak ciekawe rozwiązania nie tylko dla samochodów osobowych i motocykli. Wielu właścicieli firm transportowych decyduje się na tuning samochodów ciężarowych w swojej flocie. Tuning tego typu może przybierać różna postać. Wiele z dostępnych możliwości nie tylko polepsza pojazd wizualnie, ale także mechanicznie. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest montaż spojlera w samochodzie ciężarowym. Co warto wiedzieć na temat tego rozwiązania?

Dlaczego warto montować spojlery w samochodzie ciężarowym?

Samochody ciężarowe to pojazdy, od których wymaga się wielogodzinnej pracy. Dodatkowo same te maszyny wymagają od kierowcy wiele umiejętności i wiedzy. Można by pomyśleć, że montaż spojlerów w Mazowieckim jest jedynie domeną osobówek, jednakże coraz częściej spojlery można uświadczyć w samochodach ciężarowych. Pełnią one bardzo ważną funkcję, mianowicie odpowiadają za poprawę aerodynamiki w pojeździe. Spojler dachowy ma za zadanie dociskać oś pojazdu do podłoża. Przekłada się to na lepszy komfort jazdy i zwiększenie bezpieczeństwa na drodze. Spojler może być też montowany na zderzaku. Takie rozwiązanie z kolei kieruje powietrze ku górze. Spojler tego typu sprawia, że samochodem ciężarowym dużo lepiej się steruje. Spojlery mogą również niwelować turbulencje, które są niepożądane, a szczególnie, gdy wiezie się delikatne materiały.

Spojler, a oszczędność na paliwie

Warto też wiedzieć, że dobry spojler Lamebax to rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić nawet 15% na paliwie. Wszystko to za sprawą dużo lepszej przyczepności i aerodynamice, którą ten element zapewnia. Do tego dochodzi również znacznie lepsza praca silnika i mniejsza emisja spalin. Jest to bardzo istotne w dzisiejszych czasach, gdyż to właśnie ciężarówki tworzą wiele zanieczyszczeń.