majonez weganski

Majonez bez jajek – co warto o nim wiedzieć?

Gęsta emulsja z żółtek jaj i oleju, czyli tak zwany majonez to jeden z ulubionych sosów w kuchni polskiej, który wynosi się jednak z innych miejsc. Zajego kraj pochodzenia uznaje się bowiem Francję, gdzie tworzono go od wielu lat, a także Hiszpanię. Istnieć może jednak majonez bez jajek, który prodikuje się w Polsce. Co warto o nim wiedzieć i gdzie go kupić?

Gdzie można kupić majonez bez jajek?

W dzisiejszych czasach oferta produktów w pełni wegańskich w sklepach jest naprawdę bogata i majonez bez jajek nie jest w tej kwestii wyjątkiem. Można go bez problemu zakupić w większych sklepach, takich jak supermarkety oraz hipermarkety, a także w dużych sklepach internetowych. Dostępne są także jego duże ilości, które znajdziemy w hurtowniach z żywnością.

Całą listę miejsc, w których można kupić majonez roślinny polskiej produkcji jest dostępna między innymi na stronie firmy, która zajmuje sie jego produkcją. Znajdziemy go na przykład w dużych sieciach francuskich hipermarketów, takich jak Auchan czy też Carrefour, a także w wybranych sklepach sieci Spar oraz Leclerc Polska.

Co warto wiedzieć o majonezie bez jajek?

Przede wszystkim, że jest to produkt w 100% wegański, który do tego zawiera niewiele alergenów, gdyż nie spotkamy w nim na przykład laktozy. Ponadto ma on znacznie niższą zawartość tłuszczu od zwykłego majonezu. Ta może wynosić 40%, a w najbardziej odtłuszczonej wersji zaledwie 20%, więc jest to majonez o znacznie mniejszej kaloryczności, co sprawia, że dobrze sprawdza się nawet dla osób, które są na diecie.

Ponadto majonez Cremajo, czyli majonez roślinny produkowany bez użycia jajek jest dostępny w wielu wersjach smakowych. Oprócz tradycyjnego smaku w dwóch wersjach różniących się zawartością tłuszczu spotkamy też odmiany smakowe, które są niezwykle ciekawe i mogą zapewnić niepowtarzalne doznania. Mowa tu o majoenzie curry, czosnkowym, a także chilli i hot chilli. Wybór jest więc wręcz ogromny i zdecydowanie warto sprawdizć jak smakuje majonez bez jajek.