kancelaria notarialna

Kancelaria notarialna – kiedy warto skorzystać z usług notariusza?

Są sytuacje, gdy będziemy potrzebować pomocy ze strony doświadczonego i wykwalifikowanego prawnika. W wielu sytuacjach pomóc może nam notariusz, który może nam zapewnić ochronę prawną, a także nadzór nad dokonywaniem ważnych czynności prawnych. Może chodzić o sporządzenie testamentu albo kupno, czy też sprzedaż nieruchomości.

W jakiej sytuacji warto udać się do kancelarii notarialnej?

Częściej aniżeli byśmy przypuszczali, musimy zadbać o zgodność naszych działań z przepisami. Wiele sytuacji wymagać będzie potwierdzenia notarialnego, co jest przewidziane przez przepisy polskiego prawa. W praktyce więc kancelaria notarialna w Warszawie albo w każdym innym mieście może nam się przydać, jeżeli chcemy sporządzić testament. Notariusz może nam pomóc w przygotowaniu takiego dokumentu i zapewnić, że dokument będzie trwały i wiążący.

Do prawnika takiego warto także wybrać się, jeżeli chcemy kupić albo sprzedać nieruchomość. Notariusz będzie obecny przy podpisywaniu aktu naturalnego, który jest niezbędny do zrealizowania właśnie takiej transakcji. Poza tym akt ten będzie podstawą do wpisu własności nieruchomości w księdze wieczystej.

Prawnik pomaga w rozwodach i w ustanowieniu pełnomocnictwa

Notariusz może być także bardzo pomocną osobą, która zapewni nam wsparcie w bardzo trudnych chwilach takich, chociażby jak rozwód. Czas ten będzie szczególnie stresujący dla obydwu stron. Prawnicy tak doświadczeni jak Grzegorz Rogala Notariusz Kancelaria notarialna gwarantują na przykład sporządzenie ugody rozwodowej, ale także zapewnione mogą być negocjacje. W ten sposób można zminimalizować negatywne emocje i jednocześnie koszty, które będą związane z rozwodem.

Dodatkowo dobra kancelaria notarialna może nam pomóc w ustanowieniu pełnomocnictwa. W ten sposób jedna osoba ma możliwość działania w imieniu innej, która na przykład przebywa za granicą i z różnych powodów nie może przyjechać do kraju, aby podjąć jakieś czynności prawne. Może chodzić o sporządzenie umowy, oświadczenia albo protokołu.