Kanapa z funkcją spania – jak wybrać najlepszą do salonu i nie tylko?

Kanapy wyposażone w funkcję spania, czyli inaczej kanapy rozkładane są obecnie bardzo popularne i chętnie kupowane. Jak wybrać najlepszy model? Poznaj porady, dzięki którym z łatwością znajdziesz idealną kanapę do swojego salonu i innych wnętrz!

Styl kanap rozkładanych – jak dobrać go do wnętrza?

Producenci oferujący kanapy do salonu z funkcją spania zaprezentować je w wielu różnych wariantach. To zarówno kanapy nowoczesne, o prostym wzornictwie, jak i te klasyczne, które doskonale nadają się do aranżacji w tradycyjnym stylu.

Wybierając odpowiednią kanapę, należy zatem zwrócić uwagę na to, jaki ma ona wygląd. Minimalistyczny model z miękkimi poduszkami wspaniale będzie wyglądać w nowoczesnych aranżacjach, a także we wnętrzach boho czy skandynawskich. Natomiast kanapa skórzana może być świetnym wyborem do aranżacji loft albo kolonialnej. Klasyczne wnętrza wyglądają najlepiej z kanapami ze wzorzystymi obiciami oraz dekoracyjnymi detalami jak rzeźbione nóżki.

Kanapa rozkładana – co decyduje o jej komforcie?

O tym, czy kanapy do salonu z funkcją spania są wygodne, decyduje szereg czynników. Zaliczane są do nich przede wszystkim:

1. Materiał obiciowy – powinien być miękki i przyjemny w dotyku, dzięki czemu korzystanie z niego jest komfortowe. Dobrym wyborem będą kanapy obite tkaninami, na przykład jak welurem, tkaniną płócienną. Mniejszy komfort oferują kanapy skórzane ze skóry naturalnej i ekologicznej.

2. Wypełnienie kanapy – powinna być wykonana z dobrej jakości pianki i dodatkowo z wypełnienia ze sprężyn albo pasów elastycznych. Dzięki temu jest nie tylko wygodniejsza, ale również trwalsza.

3. Wielkość powierzchni do spania – należy sprawdzić wymiary powierzchni po rozłożeniu kanapy, aby wybrać najwygodniejszy model dla siebie. W przypadku, gdy z kanapy mają korzystać do snu dwie osoby, zalecana jest minimalna szerokość 120 cm.

Funkcja rozkładania w kanapie – jaki system wybrać?

Wybierając meble jak kanapy do salonu z funkcją spania, należy również zwrócić uwagę na ich sposób rozkładania.

Najlepiej zdecydować się na model, który będzie w stanie zapewnić maksymalny komfort rozkładania i składania kanapy, zwłaszcza wtedy, gdy zamierza się spać na niej codziennie. Dobrym zakupem będzie kanapa, która wykorzystuje system rozkładania z podnośnikami hydraulicznymi albo jest wysuwana do przodu.

Obecnie różne kanapy do salonu z funkcją spania można kupować również w sklepach internetowych, dzięki czemu można dobrać je indywidualnie do własnych potrzeb i wygodnie zakupić bez wychodzenia z domu.

Sprawdź!

Sprawdź, jak w 3 krokach dbać o zęby

Dbając o zęby będziemy mogli cieszyć się nie tylko dobrym zdrowiem, ale również dobrym samopoczuciem. Brak ubytków, próchnicy, przebarwień to większa pewność siebie. Zobacz,...

Prywatny żłobek – kiedy zapisać dziecko?

Prywatny żłobek to dobra opcja dla rodziców, którzy w trakcie dnia muszą chodzić do pracy. Jakie są jednak zasady zapisu pociechy do takiej placówki? Zapis...

Czym Polacy kierują się wybierając zegarek na rękę?

Zwykłe urządzenie do mierzenia czasu? Nic bardziej mylnego. Zegarek to dziś zdecydowanie coś więcej. Jakimi kryteriami najczęściej kierujemy się, by wybrać ten, który najbardziej...

Jak zastosować styl loftu w standardowych mieszkaniach?

Styl loftu lub przemysłowy pojawił się z powodu wtórnego wykorzystania budynków przemysłowych (fabryk, warsztatów) w Nowym Jorku. Z czasem popularność tego stylu osiągnęła punkt...

Karczma regionalna – o czym mowa w praktyce?

Karczma regionalna jest ostatnimi czasy bardzo popularnym miejscem. Tego rodzaju obiekty występują najczęściej w regionach Polski, które czymś się wyróżniają. Co ma się na...