Kanapa z funkcją spania – jak wybrać najlepszą do salonu i nie tylko?

Kanapy wyposażone w funkcję spania, czyli inaczej kanapy rozkładane są obecnie bardzo popularne i chętnie kupowane. Jak wybrać najlepszy model? Poznaj porady, dzięki którym z łatwością znajdziesz idealną kanapę do swojego salonu i innych wnętrz!

Styl kanap rozkładanych – jak dobrać go do wnętrza?

Producenci oferujący kanapy do salonu z funkcją spania zaprezentować je w wielu różnych wariantach. To zarówno kanapy nowoczesne, o prostym wzornictwie, jak i te klasyczne, które doskonale nadają się do aranżacji w tradycyjnym stylu.

Wybierając odpowiednią kanapę, należy zatem zwrócić uwagę na to, jaki ma ona wygląd. Minimalistyczny model z miękkimi poduszkami wspaniale będzie wyglądać w nowoczesnych aranżacjach, a także we wnętrzach boho czy skandynawskich. Natomiast kanapa skórzana może być świetnym wyborem do aranżacji loft albo kolonialnej. Klasyczne wnętrza wyglądają najlepiej z kanapami ze wzorzystymi obiciami oraz dekoracyjnymi detalami jak rzeźbione nóżki.

Kanapa rozkładana – co decyduje o jej komforcie?

O tym, czy kanapy do salonu z funkcją spania są wygodne, decyduje szereg czynników. Zaliczane są do nich przede wszystkim:

1. Materiał obiciowy – powinien być miękki i przyjemny w dotyku, dzięki czemu korzystanie z niego jest komfortowe. Dobrym wyborem będą kanapy obite tkaninami, na przykład jak welurem, tkaniną płócienną. Mniejszy komfort oferują kanapy skórzane ze skóry naturalnej i ekologicznej.

2. Wypełnienie kanapy – powinna być wykonana z dobrej jakości pianki i dodatkowo z wypełnienia ze sprężyn albo pasów elastycznych. Dzięki temu jest nie tylko wygodniejsza, ale również trwalsza.

3. Wielkość powierzchni do spania – należy sprawdzić wymiary powierzchni po rozłożeniu kanapy, aby wybrać najwygodniejszy model dla siebie. W przypadku, gdy z kanapy mają korzystać do snu dwie osoby, zalecana jest minimalna szerokość 120 cm.

Funkcja rozkładania w kanapie – jaki system wybrać?

Wybierając meble jak kanapy do salonu z funkcją spania, należy również zwrócić uwagę na ich sposób rozkładania.

Najlepiej zdecydować się na model, który będzie w stanie zapewnić maksymalny komfort rozkładania i składania kanapy, zwłaszcza wtedy, gdy zamierza się spać na niej codziennie. Dobrym zakupem będzie kanapa, która wykorzystuje system rozkładania z podnośnikami hydraulicznymi albo jest wysuwana do przodu.

Obecnie różne kanapy do salonu z funkcją spania można kupować również w sklepach internetowych, dzięki czemu można dobrać je indywidualnie do własnych potrzeb i wygodnie zakupić bez wychodzenia z domu.

Sprawdź!

Wysyłaj paczki bez etykiety z aplikacją InPost Mobile!

Nadawanie przesyłek bez etykiety jest już możliwe w aplikacji InPost Mobile – tak, to koniec z drukowaniem i zbędnymi kolejkami. Wprowadzenie nadań do aplikacji...

Klimatyzacja domowa – co warto wiedzieć przed jej zakupem?

Klimatyzacja w domu jeszcze do niedawna była wyznacznikiem wysokiego statusu społecznego, a obecnie jest jednym ze standardowych elementów wyposażenia gospodarstw domowych. System klimatyzacji pozwala...

Odzież damska – bestsellery na lato 2020

Prowadzisz internetowy lub stacjonarny sklep z damskimi ubraniami albo jesteś właścicielem butiku odzieżowego? Renomowana hurtownia odzieży damskiej jest miejscem gdzie znajdziemy szeroki asortyment ubiorów...

Polskie jaskinie. Co należy zabrać ze sobą na wyprawę?

Ciemną zwiedza się z przewodnikiem ze świecą w ręku, po Mylnej chodzi się samodzielnie. Żeby nie zgubić się w plątaninie korytarzy i tuneli, warto...

Odbiór odpadów z firmy. Jak wybrać odpowiedniego i doświadczonego partnera?

Rozsądna gospodarka odpadami to bardzo ważna kwestia, na którą w świecie biznesowym również trzeba zwracać szczególną uwagę. W przypadku różnego typu firm produkcyjnych, odbiór...