Kanapa z funkcją spania – jak wybrać najlepszą do salonu i nie tylko?

Kanapy wyposażone w funkcję spania, czyli inaczej kanapy rozkładane są obecnie bardzo popularne i chętnie kupowane. Jak wybrać najlepszy model? Poznaj porady, dzięki którym z łatwością znajdziesz idealną kanapę do swojego salonu i innych wnętrz!

Styl kanap rozkładanych – jak dobrać go do wnętrza?

Producenci oferujący kanapy do salonu z funkcją spania zaprezentować je w wielu różnych wariantach. To zarówno kanapy nowoczesne, o prostym wzornictwie, jak i te klasyczne, które doskonale nadają się do aranżacji w tradycyjnym stylu.

Wybierając odpowiednią kanapę, należy zatem zwrócić uwagę na to, jaki ma ona wygląd. Minimalistyczny model z miękkimi poduszkami wspaniale będzie wyglądać w nowoczesnych aranżacjach, a także we wnętrzach boho czy skandynawskich. Natomiast kanapa skórzana może być świetnym wyborem do aranżacji loft albo kolonialnej. Klasyczne wnętrza wyglądają najlepiej z kanapami ze wzorzystymi obiciami oraz dekoracyjnymi detalami jak rzeźbione nóżki.

Kanapa rozkładana – co decyduje o jej komforcie?

O tym, czy kanapy do salonu z funkcją spania są wygodne, decyduje szereg czynników. Zaliczane są do nich przede wszystkim:

1. Materiał obiciowy – powinien być miękki i przyjemny w dotyku, dzięki czemu korzystanie z niego jest komfortowe. Dobrym wyborem będą kanapy obite tkaninami, na przykład jak welurem, tkaniną płócienną. Mniejszy komfort oferują kanapy skórzane ze skóry naturalnej i ekologicznej.

2. Wypełnienie kanapy – powinna być wykonana z dobrej jakości pianki i dodatkowo z wypełnienia ze sprężyn albo pasów elastycznych. Dzięki temu jest nie tylko wygodniejsza, ale również trwalsza.

3. Wielkość powierzchni do spania – należy sprawdzić wymiary powierzchni po rozłożeniu kanapy, aby wybrać najwygodniejszy model dla siebie. W przypadku, gdy z kanapy mają korzystać do snu dwie osoby, zalecana jest minimalna szerokość 120 cm.

Funkcja rozkładania w kanapie – jaki system wybrać?

Wybierając meble jak kanapy do salonu z funkcją spania, należy również zwrócić uwagę na ich sposób rozkładania.

Najlepiej zdecydować się na model, który będzie w stanie zapewnić maksymalny komfort rozkładania i składania kanapy, zwłaszcza wtedy, gdy zamierza się spać na niej codziennie. Dobrym zakupem będzie kanapa, która wykorzystuje system rozkładania z podnośnikami hydraulicznymi albo jest wysuwana do przodu.

Obecnie różne kanapy do salonu z funkcją spania można kupować również w sklepach internetowych, dzięki czemu można dobrać je indywidualnie do własnych potrzeb i wygodnie zakupić bez wychodzenia z domu.

Sprawdź!

Jakie zalety ma olej MCT w proszku?

Olej MCT, czyli olej o średniej długości łańcucha trójglicerydów, zyskuje w Polsce coraz większą popularność jako suplement diety wspomagający odchudzanie i poprawiający funkcjonowanie organizmu....

Czym robić zdjęcia w podróży?

Najlepszy aparat w podróży to taki, który jest zawsze przy Tobie. Wtedy nigdy nie stracisz możliwości uwiecznienia pięknych miejsc i wspomnień. Co więcej, warto...

Adwokat od rozwodu – jak znaleźć najlepszego?

Nierzadko dwoje małżonków ma trudności w osiągnięciu porozumienia w toczącej się sprawie rozwodowej. Kolejne spotkania ugodowe nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Zanim udamy się więc...

Zielona dieta przyszłej mamy? Czemu nie!

Każda kobieta w ciąży stara się jeść tak, by dostarczyć swojemu maluchowi wszystkiego, co najlepsze. Warto wśród mnogości składników na wysokiej pozycji umieścić te...

Poradnia psychologiczna – jakie usługi oferuje i kiedy warto się do niej zapisać?

Poradnie psychologiczne oferują pełną pomoc dla osób z problemami psychicznymi. Z jakich usług można skorzystać w takich placówkach medycznych? Kiedy warto zdecydować się na...