Kanapa z funkcją spania – jak wybrać najlepszą do salonu i nie tylko?

Kanapy wyposażone w funkcję spania, czyli inaczej kanapy rozkładane są obecnie bardzo popularne i chętnie kupowane. Jak wybrać najlepszy model? Poznaj porady, dzięki którym z łatwością znajdziesz idealną kanapę do swojego salonu i innych wnętrz!

Styl kanap rozkładanych – jak dobrać go do wnętrza?

Producenci oferujący kanapy do salonu z funkcją spania zaprezentować je w wielu różnych wariantach. To zarówno kanapy nowoczesne, o prostym wzornictwie, jak i te klasyczne, które doskonale nadają się do aranżacji w tradycyjnym stylu.

Wybierając odpowiednią kanapę, należy zatem zwrócić uwagę na to, jaki ma ona wygląd. Minimalistyczny model z miękkimi poduszkami wspaniale będzie wyglądać w nowoczesnych aranżacjach, a także we wnętrzach boho czy skandynawskich. Natomiast kanapa skórzana może być świetnym wyborem do aranżacji loft albo kolonialnej. Klasyczne wnętrza wyglądają najlepiej z kanapami ze wzorzystymi obiciami oraz dekoracyjnymi detalami jak rzeźbione nóżki.

Kanapa rozkładana – co decyduje o jej komforcie?

O tym, czy kanapy do salonu z funkcją spania są wygodne, decyduje szereg czynników. Zaliczane są do nich przede wszystkim:

1. Materiał obiciowy – powinien być miękki i przyjemny w dotyku, dzięki czemu korzystanie z niego jest komfortowe. Dobrym wyborem będą kanapy obite tkaninami, na przykład jak welurem, tkaniną płócienną. Mniejszy komfort oferują kanapy skórzane ze skóry naturalnej i ekologicznej.

2. Wypełnienie kanapy – powinna być wykonana z dobrej jakości pianki i dodatkowo z wypełnienia ze sprężyn albo pasów elastycznych. Dzięki temu jest nie tylko wygodniejsza, ale również trwalsza.

3. Wielkość powierzchni do spania – należy sprawdzić wymiary powierzchni po rozłożeniu kanapy, aby wybrać najwygodniejszy model dla siebie. W przypadku, gdy z kanapy mają korzystać do snu dwie osoby, zalecana jest minimalna szerokość 120 cm.

Funkcja rozkładania w kanapie – jaki system wybrać?

Wybierając meble jak kanapy do salonu z funkcją spania, należy również zwrócić uwagę na ich sposób rozkładania.

Najlepiej zdecydować się na model, który będzie w stanie zapewnić maksymalny komfort rozkładania i składania kanapy, zwłaszcza wtedy, gdy zamierza się spać na niej codziennie. Dobrym zakupem będzie kanapa, która wykorzystuje system rozkładania z podnośnikami hydraulicznymi albo jest wysuwana do przodu.

Obecnie różne kanapy do salonu z funkcją spania można kupować również w sklepach internetowych, dzięki czemu można dobrać je indywidualnie do własnych potrzeb i wygodnie zakupić bez wychodzenia z domu.

Sprawdź!

Jak ekologicznie możemy ogrzać dobrze ocieplony dom?

Ogrzewanie domu zdecydowanie należy do najtrudniejszych zadań, przed którymi musimy stanąć. Wybór odpowiedniej metody ogrzewania, wykonanie instalacji, zakup urządzeń grzewczych, to wszystko wymaga dużych...

Dlaczego warto kupować kosmetyki w aptece?

Dzisiaj w każdej aptece oprócz półek z lekarstwami można znaleźć również bogaty asortyment kosmetyków. Dlaczego warto kupować kosmetyki w aptece? Jakie kosmetyki dostępne są w...

Modele do sklejania – 3 powody, dla których warto kupić je na prezent

Kupowanie prezentów nigdy nie należy do rzeczy prostych. Z jednej strony chce się kogoś zaskoczyć, z innej trzeba jednak trochę dopasować podarek do osoby...

Jak poukładać w szafkach kuchennych? Sprawdź jak zadbać o funkcjonalność kuchni

Odpowiednie zaplanowanie wyposażenia szafek kuchennych to ważna kwestia. Dzięki temu korzystanie z pomieszczenia będzie znacznie bardziej komfortowe. Jak poukładać w szafkach kuchennych? Poznaj kilka...

Nowoczesne wyposażenie hal. Jak giąć blachę bez straty materiału?

Wyposażeniem hal w nowoczesne maszyny produkcyjne czy umożliwiające chociażby obróbkę blach oraz materiałów stalowych zajmują się wyspecjalizowane firmy. Bardzo często zdarza się, że oferowane...