Wychowanie dzieci przez rodziców

Jak wychowywać dzieci i nie zwariować?

Dwie godziny solidnej dawki wiedzy i praktyczne narzędzia, dzięki którym dowiesz się, jak lepiej zrozumieć swoje dziecko oraz stać się  bardziej świadomym rodzicem. W Bytomiu po raz kolejny ruszają bezpłatne warsztaty „Pozytywnej dyscypliny”. Można się już zapisywać.

Skuteczna komunikacja z dzieckiem

Wzajemny szacunek, zrozumienie i sprawdzone sposoby na skuteczną komunikację z dzieckiem. O tym będzie można porozmawiać podczas najbliższych warsztatów „Pozytywnej dyscypliny” organizowanych 25 lipca (czwartek) w Agorze Bytom. – Widzimy, jak nasze warsztaty pozytywnie wpływają na rodziców. Dzięki narzędziom „Pozytywnej dyscypliny” my rodzice częściej się uśmiechamy, a trudności dnia codziennego przestają nam przeszkadzać, ponieważ wiemy, jak sobie z nimi radzić. Znika bezradność, a pojawia się więcej miłości w relacjach rodzic-dziecko – zauważa Sylwia Blum-Gregorczyk, prowadząca warsztaty.

„Pozytywna dyscyplina” to zajęcia dla rodziców, którzy chcą zmienić swoje spojrzenie na wychowywanie. Organizatorzy warsztatów zadbają o to, by rodzice dowiedzieli się, jak lepiej zrozumieć swoje dziecko i stać się zaangażowanym opiekunem. Uczestnicy poznają także narzędzia, które pozwolą im budować rodzinne relacje oparte na wzajemnym zaufaniu oraz szacunku. – Kwietniowa edycja warsztatów „Pozytywna dyscyplina” cieszyła się dużym zainteresowaniem, dlatego postanowiliśmy zorganizować kolejną – mówi Hanna Petters, dyrektor Agory Bytom i dodaje: – Agora Bytom aktywnie włącza się w życie Bytomian i myślę, że  „Pozytywna dyscyplina” doskonale się w tę misję wpisuje.

Pozytywne motywowanie dziecka

Metoda wychowawcza pozytywnej dyscypliny została oparta o badania psychologiczne austriackiego doktora i psychoterapeuty Alfreda Adlera, który jest jednym z założycieli szkoły psychologii indywidualnej. Opiera się ona na pięciu fundamentach. Są to: pomoc, szacunek, długofalowość, umiejętności społeczne i odkrywanie zdolności i kompetencji w aspekcie siły osobistej i autonomii. Oprócz tego metoda obejmuje bardzo ważne narzędzia i koncepcje: wzajemny szacunek, identyfikację przekonań stojących za zachowaniami, efektywną komunikację i umiejętności rozwiązywania problemów, dyscyplinę, która uczy koncentracji na poszukiwaniu rozwiązań, a nie na karaniu oraz stosowanie zachęcania (zamiast pochwały).