szkola barberska

Jak wybrać kurs barberski?

Praca w charakterze barbera jest coraz popularniejsza, zwłaszcza w dużych miastach. Aby jednak podjąć się zatrudnienia jako barber, należy przejść specjalistyczne szkolenie. Jest wiele renomowanych szkół fryzjerskich, ale nie wszystkie będą pasować do ciebie. Twoje oczekiwania związane ze szkoleniem mają ogromną rolę do odegrania w decydowaniu, którą szkołę powinieneś wybrać. Oto co musisz zrozumieć, zanim wybierzesz kurs barberski.

Ogólne zasady

Dokonaj świadomego wyboru. Nie chcesz lądować na kursie, który okaże się dość rozczarowujący pod względem tego, co według ciebie mogło być. Będziesz miał udział w praktycznej nauce, ale nadal będziesz musiał nauczyć się wielu pojęć procesów chemicznych związanych z umiejętnościami układania włosów. Powinieneś przejść przez moduły, które szkoła ma do zaoferowania na swoim kursie, zanim ostatecznie wybierzesz go jako idealny kurs. Powinieneś szukać kursów, które dadzą ci wgląd w cięcia, tekstury, stylizację, kolory i naukę fryzjerstwa, a także różne problemy związane z włosami. Również szkoła może mieć moduły związane z dokładnym usuwaniem włosów i elektrolizą. Spróbuj także komunikować się z ludźmi, którzy wcześniej byli w szkole fryzjerskiej. Sam kurs powinien trwać około 160 godzin, co oznacza naukę przez dwadzieścia dni po osiem godzin. Muszą to być małe grupy do 7 osób, gdzie panuje luźna atmosfera. Sam kurs powinien być podzielony na dwie części – teoretyczną i praktyczną. Podczas zajęć praktycznych musimy mieć możliwość przetrenowania swoich umiejętności na minimum 40 żywych modelach. Takie możliwości daje nam https://szkolabarberska.pl/

Na co jeszcze zwrócić uwagę

Powinieneś ustalić, czy szkoła ma licencję państwową na oferowanie dyplomu z fryzjerstwa lub kosmetologii, lub dowolnego innego stopnia. Twoja szkoła będzie albo licencjonowana, aby uzyskać dyplom dla studentów, albo wystarczająco licencjacka, aby prowadzić program bez licencji. Upewnij się, że sprawdziłeś, czy liczba godzin, które musisz poświęcić na kurs, jest wystarczająca, aby kwalifikować się do ukończenia danego kierunku studiów.

Zobacz także: http://ilovepoland.pl/jak-osiagnac-sukces-jako-barber/

Czy to się opłaca?

Branża kosmetyczna doświadczyła ostatnio ogromnego wzrostu w sektorze męskim. Jak przewidują statystycy możliwości pracy dla fryzjerów i kosmetologa wzrośnie o 14% w ciągu następnej dekady. Oznacza to, że pójście do szkoły fryzjerskiej i rozpoczęcie nowej pracy jako licencjonowany fryzjer może być lukratywnym krokiem w karierze. Podczas gdy kobiety wydają więcej pieniędzy, gdy są w salonie, mężczyźni zwykle odwiedzają stylistę lub fryzjera trzy razy częściej niż kobiety. Nowe badanie przeprowadzone przez Professional Salon Industry Haircare na zachodzie wykazało, że męskie usługi fryzjerskie i sprzedaż produktów odnotowały prawie dwukrotny wzrost w porównaniu z latami 2011–2012. Jeśli jesteś osobą, która lubi pracę własnymi rękami i kreatywność, praca w branży kosmetycznej i wejście na rynek męski może być dla Ciebie mądrą decyzją. Jednak musisz pamiętać, że sam sukces fryzjera zaczyna się od wyboru dobrej szkoły fryzjerskiej. Bez odpowiednich umiejętności, nie zyskasz cennych, lojalnych klientów.

Chcesz zostać modelem w Warszawskiej Szkole Barberingu? Wejdź na https://szkolabarberska.pl/zostan-naszym-modelem/