audiobook na prezent

Jak kupić audiobook na prezent?

W dzisiejszych czasach żyjemy naprawdę szybko i nie zawsze mamy czas na to, by przeczytać książkę leżącą na półce. Nie ma co ukrywać, że też nie zawsze znajduje się miejsce na książkę lub niekoniecznie chcemy kupować je z powodów ekologicznych. Naprzeciw takim oczekiwaniom wychodzą audiobooki, które są wersją audio książek. Czytane są przeważnie przez znanych aktorów bądź lektorów, dzięki czemu widz przeżywa emocje na bieżąco. Postanowiliśmy sprawdzić, jak można kupić audiobook na prezent.

Dlaczego audiobook będzie świetnym prezentem?

Przede wszystkim audiobook będzie świetnym prezentem dla osób, które są aktywne. Tak jak powiedzieliśmy we wstępie, nie zawsze jest czas na czytanie książek, bo pracujemy coraz więcej, żyjemy coraz szybciej i niekoniecznie da się wygospodarować czas na czytanie. Podczas biegania, trenowania na siłowni czy też prowadzenia jeszcze innej aktywności, można wykorzystać ten czas na to, by posłuchać książki. Przeważnie jest tak, że każdy z nas ma preferencje odnośnie książek – jedni kochają biografie, drudzy kryminały, a jeszcze inni oddają się w świat fantasy.

Nie od dziś wiadomo, że książka potrafi absorbować uwagę, sprawić, że przestajemy myśleć o rzeczywistości, która nas otacza. Może być więc to ucieczka od problemów, odpoczynek psychiczny, ale też i poszerzanie wiedzy, bo w książkach często zawarte są różne ciekawostki. Jest to więc zatem zaleta edukacyjna, a jeżeli można to połączyć z aktywnością, to dlaczego by nie skorzystać? Audiobook w postaci prezentu  jest nietypowy, bo choć książka jest częstym gadżetem ofiarowanym z okazji urodzin, to audiobook będzie czymś bardziej kreatywnym, co wpasuje się w gust osoby niemającej miejsca na półkach, ale kochającej literaturę.

Gdzie można kupić audiobooki?

W obecnych czasach, w których żyjemy w dobie Internetu, nie ma żadnych problemów, żeby znaleźć odpowiedniki fizycznych książek w wersji audio. Można je zakupić w sklepach największych sieci np. Audioteka.com, ale też i księgarni. Należy jednak pamiętać, że osoba, która ma otrzymać taki audiobook, powinna mieć sprzęt, który pozwoli na jego odtworzenie. Z tym jednak nie ma większego problemu, ponieważ ciężko znaleźć kogoś, kto nie ma smartfona umożliwiającego mu przesłuchanie książki.

Słuchać książki można nie tylko podczas aktywności czy jazdy. Może być to również audiobook skierowany do dzieci. Dzieciom coraz ciężej skupić swoją uwagę na czytaniu książki, więc puszczenie mu audiobooka podczas zabawy czy też innych czynności sprawi, że będzie to forma książki łatwiej dla niego przyswajalna. Plusem jest to, że raz zakupiony audiobook można pobierać wielokrotnie i posiadać w aplikacji. Jest to coraz bardziej popularna forma poznawania literatury, więc warto powiększyć grono jej fanów i tym samym również oszczędzać masę drzew.