Pies po operacji

Jak dbać o psa po operacji?

W przypadku wielu psów przychodzi taki moment,że muszą zostać poddane operacjom i zabiegom chirurgicznym-tym planowanym lub nie. Sterylizacja czy kastracja to jedne z wielu zabiegów,jakie przeprowadzają lekarze weterynarii. Pozostają po nich mniejsze lub większe rany a psa i jego opiekuna czeka okres rekonwalescencji. Jak zatem dobrze zadbać o pupila po zabiegu chirurgicznym?Najważniejsza jest troska o niego oraz cierpliwe i wyrozumiałe podejście do czworonoga. Należy także dobrze zabezpieczyć rany brzuszne po zabiegach i operacjach. Bardzo pomocne będą w tej sytuacji ubranka pooperacyjne dla psa.

Trauma psa po zabiegu – rzecz normalna

Jeżeli mamy w domu psiaka,który przeszedł operację lub inny zabieg chirurgiczny,musimy poświęcić mu więcej czasu,troski i uwagi. Ważne jest,aby kontrolować stan naszego pupila i jego ran. Należy sprawdzać,czy nie pojawiają się zaczerwienienia, obrzęki,wysięki lub krwawienia. Jeżeli tak,to konieczna jest wizyta u lekarza. Również na opatrunki należy zwracać uwagę. Należy je regularnie zmieniać,dbać o to,żeby były czyste i suche. Dlatego też z myślą o zwierzętach stworzono ubranka pooperacyjne dla psa. Mają głównie na celu ochronę ran pooperacyjnych a także urazów i zmian na bokach zwierzęcia. Są zabezpieczeniem przed zabrudzeniami podczas spaceru i zabawy,a co za tym idzie przed infekcjami i zakażeniami. Chronią przed rozdrapywaniem i wygryzaniem przez psa szwów oraz wylizywaniem nałożonych na ranę lekarstw. Dzięki temu proces gojenia się ran będzie przebiegał sprawniej a zwierzaki wracają szybciej do zdrowia.

Ubranko pooperacyjne dla psa – jak wybrać?

Jak wybrać odpowiednie ubranko pooperacyjne dla psa? W zależności od tego,czy jest to suczka czy pies,dostępne są produkty zarówno dla pań jak i panów. W obu modelach te specjalistyczne ubranka posiadają delikatne ściągacze wokół łapek i pięciopunktowe wiązanie,dzięki któremu idealnie dopasujemy je do sylwetki psa. W ten sposób mamy pewność,że ubranie nie będzie się przemieszczać a jednocześnie ułatwimy czworonogom załatwianie swoich potrzeb fizjologicznych.

Ubranko powinno być komfortowe i dobrane do rozmiaru pupila

Aby ubranko po operacji lub innym zabiegu chirurgicznym spełniało swoje funkcje oraz było komfortowe dla zwierzęcia,jego rozmiar musi być odpowiednio dobrany. Należy zatem dokonać pomiaru psa,by wybrać ten właściwy. Tak więc mierzymy odległości między przednimi i tylnymi kończynami pupila(centymetr przykładamy na środku kończyn).
Na podstawie tych pomiarów wybieramy rozmiar według parametrów,jakie podaje producent ubranek.

Oprócz fartuszków pooperacyjnych pomocne podczas rekonwalescencji po zabiegu chirurgicznym będą także kołnierze. Uniemożliwiają one psu lizanie, jak również gryzienie lub drapanie ran, a także gryzienie opatrunków. Sprawdzą się idealnie podczas nieobecności opiekuna. Zakładając psu taki kołnierz mamy pewność,że nie dosięgnie rany i nie będzie jej lizał i rozdrapywał.

Troskliwa opieka jest ważniejsza od najlepszego ubranka

Każda operacja lub inny zabieg chirurgiczny,jakiemu poddajemy naszego pupila wymaga później od nas troskliwej opieki podczas jego powrotu do zdrowia. Musimy przede wszystkim bacznie się przyglądać ranom brzusznym i obserwować ich proces gojenia. Jeżeli zauważymy coś niepokojącego,np. zaczerwienienia,nietypową opuchliznę czy krwawienie,koniecznie musimy skonsultować to z lekarzem weterynarii. Aby jednak zabezpieczyć rany przed zabrudzeniami,a co za tym idzie infekcjami i zakażeniami,musimy zadbać o ich odpowiednią ochronę. Idealne w tym wypadku sprawdzą się ubranka pooperacyjne dla psa. Dostępne w różnych rozmiarach,zarówno dla psów mniejszych jak i większych ras. Będą także zabezpieczeniem przed wygryzaniem szwów przez psa oraz zlizywaniem lekarstw,jakie nakładane są na rany. W ten sposób uchronimy je przed czynnikami zewnętrznymi,które negatywnie mogą wpływać na proces gojenia się ran pooperacyjnych.