terapia bilateralna

Integracja bilateralna – czym jest i jak działa?

Integracja bilateralna ma ogromne znaczenie w życiu każdego z nas. Czym ona właściwie jest i co się dzieje, jeżeli występują z nią problemy?

Czym dokładnie jest integracja bilateralna?

Jedną z najważniejszych kwestii w życiu każdego człowieka jest oczywiście odpowiedni i zdrowy rozwój psychoruchowy. Jeżeli występują z nim poważniejsze problemy, które zostaną przeoczone lub zignorowane, konsekwencje w późniejszych latach mogą być niezwykle poważne. To właśnie dlatego w przypadku rozwijających się dzieci tak wiele uwagi poświęca się takiej kwestii, jak integracja bilateralna. Czym ona właściwie jest? W ogólnym zrozumieniu możemy o niej mówić jako o rzeczy, która zapewnia odpowiednią koordynację pomiędzy wszystkimi częściami naszego ciała, w tym dwiema półkulami. Jeżeli zachodzi pod tym kątem jakiś problem, mogą pojawić się kłopoty nawet z takimi działaniami, jak na przykład chodzenie. W tym wypadku więc konieczne jest zgłoszenie się do odpowiednich lekarzy i specjalistów.

Integracja bilateralna – na jakich zasadach działają zajęcia rehabilitacyjne?

W przeciwieństwie to takich terapii, jak niedojrzałość emocjonalna terapia dotycząca integracji bilateralnej działa na inne sposoby. Skupia się ona na osiąganiu postawionych celów leczniczych za pośrednictwem działań i ćwiczeń psychoruchowych. Rehabilitacja ma doprowadzić finalnie do takich efektów, jak chociażby poprawa równowagi statycznej i dynamicznej, wielozadaniowości czy komunikacji pomiędzy półkulami mózgu, nabycie świadomości ciała, jego współpraca podczas działań w przeciwnych kierunkach, a nawet zmianach w takiej kwestii, jak wzmocnienie pewności siebie czy poczucia wartości pacjenta.

Jak znaleźć odpowiednią placówkę oferującą zajęcia z zakresu integracji bilateralnej?

Szukając odpowiedniego ośrodka działającego na polu integracji bilateralnej, będziemy w stanie za pośrednictwem Internetu znaleźć wiele ośrodków funkcjonujących w naszej okolicy. Dzięki temu będziemy mogli otrzymać profesjonalną i specjalistyczną pomoc.