lornetka

Ile kosztuje lornetka i czym się charakteryzuje?

Lornetka to produkt, po który sięgają zwłaszcza myśliwi. Pozwala z bezpiecznej odległości prowadzić obserwację zwierząt, aby następnie przygotować się do skutecznego polowania. Umożliwia także efektywne planowanie poruszania się po nieznanym obszarze. Świetnie więc nadaje się do celów turystycznych, sportowych i wojskowych. Ile kosztuje i jakimi cechami się charakteryzuje? Wyjaśniamy.

Lornetka, jaka jest jej cena?

Lornetka cena zależy od wielu konkretnych czynników. Za najtańsze modele nie zapłacimy więcej niż 100 złotych. Natomiast w przypadku specjalistycznych lornetek trzeba liczyć się z nawet dziesięciokrotnie wyższą ceną. Wiele tak naprawdę zależy od jakości zastosowanych materiałów, jej marki oraz wykorzystanej w niej optyki. Wyróżniającą się funkcjonalnością, która wpływa na jej cenę jest wbudowana stabilizacja obrazu.

Wbrew pozorom najdroższe modele lornetek niekoniecznie wyróżniają się dużą siłą powiększenia. Dla użytkownika istotne znaczenie ma jej wielkość i waga. Zwłaszcza lornetki myśliwskie oraz te do celów militarnych i sportowych są skonstruowane w taki sposób, aby możliwe było ich wygodne transportowanie nie tylko w plecaku, ale również na specjalnym zapięciu. Dzięki temu lornetkę można mieć zawsze pod ręką. Podobną funkcjonalność posiadają inne akcesoria, na przykład latarka taktyczna.

Czym charakteryzuje się dobra lornetka?

Dobra lornetka wyróżnia się przede wszystkim jakością zastosowanych w jej produkcji materiałów. Dzięki czemu jest odporna na przypadkowe uszkodzenia. W najlepszych modelach wykorzystuje się specjalne systemy uszczelnień. Powodują one, że latarka jest w wysoce wodoodporna i pyłoodporna. Tym samym jest ona kompleksowo przystosowana do niekorzystnych warunków zewnętrznych.

Na rynku dostępne są lornetki o zmiennym powiększeniu. Z pozoru taka funkcja może okazać się przydatna, ale tylko w określonych sytuacjach. W takiej latarce stosuje się ruchome części, które wpływają na to, że sprzęt jest bardziej podatny na uszkodzenia. Istnieje tym samym większe prawdopodobieństwo awarii, jeśli używamy jej do celów sportowych.