okulistyka

Gabinet okulistyczny – co warto wiedzieć przed wyborem placówki?

Wybór placówki medycznej wymaga uprzedniego sprawdzenia jakości oferowanych usług. Nie inaczej jest z gabinetami okulistycznymi. Warte polecenia miejsca wyróżnia kilka cech, o których warto wiedzieć.

Jaka powinna być oferta gabinetu okulistycznego?

Godny polecenia gabinet okulistyczny powinien oferować wszystkie badania pomagające zweryfikować wzrok. Choć brzmi to jak oczywistość, w rzeczywistości pacjenci nie zawsze dostają możliwość zrobienia kompletu badań. Właśnie dlatego warto wybierać placówki takie jak gabinet okulistyczny w Kielcach Optimed, w którym można wykonać wiele potrzebnych zabiegów.

Przed umówieniem wizyty warto więc sprawdzić na stronie internetowej, czy w danej klinice robione są m.in. badania dna oka, ciśnienia śródgałkowego i grubości rogówki. W dobrych placówkach lekarze diagnozują również choroby takie jak zaćma i jaskra.

Jakie dodatkowe usługi może świadczyć gabinet okulistyczny?

Wiele osób, które opuszczają gabinet lekarski, wychodzi z receptą na okulary. Wygodnym rozwiązaniem dla pacjenta jest możliwość jej realizacji na miejscu. Z tego powodu należy sprawdzić, czy dana placówka okulistyczna ma na miejscu salon optyczny.

Optometrysta dostępny na miejscu to podwójna korzyść dla pacjenta. Po pierwsze nie trzeba udawać się w kolejne miejsce, by zamówić okulary. Po drugie specjalista optyk ma możliwość szybkiej konsultacji z lekarzem, gdy pojawią się ewentualne wątpliwości co do doboru szkieł korekcyjnych.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przed wyborem gabinetu okulistycznego?

Dobry gabinet okulistyczny powinien mieć różnorodne formy kontaktu. Nie zawsze przecież pacjent ma czas, by się do niego udać. Dlatego też warto sprawdzić, czy oprócz rejestracji na miejscu możliwe jest też umówienie lub odwołanie wizyty telefoniczne albo mailowo.

W wyborze placówki pomagają także certyfikaty. Dotyczą one m.in. usług optycznych. Jednym z najważniejszych jest Varilux. Dzięki niemu wiadomo, że montaż okularów w danym miejscu stoi na najwyższym poziomie.