peeling drobnoziarnisty

Ekologiczne kosmetyki – konieczność czy chwilowy trend?

Na drogeryjnych pólkach coraz częściej można spotkać kosmetyki sygnowane certyfikatem eko. Wielu producentów gwarantuje, że ich produkty są wegańskie, do produkcji opakowań wykorzystano plastik z recyklingu, a składniki kosmetyków są pozyskiwane z poszanowaniem idei cruelty free. Nowością, która przyjęła się z ogromnym entuzjazmem ze strony klientów, jest tworzenie rozlewni kosmetyków, które są dostępne dla detalicznego klienta, który uzupełnia ulubionym kosmetykiem swoje własne opakowanie. Tym samym zmniejsza się ilość plastiku wykorzystywanego do produkcji opakowań.

Media społecznościowe lansują coraz aktywniej wizję człowieka, który nie tylko prowadzi aktywne życie, minimalizuje zużycie energii, ale przede wszystkim na każdym kroku dba o środowisko naturalne. Taka presja ze strony celebrytów może pozytywnie wpłynąć na drobne wybory każdego z nas. Wobec tego warto spojrzeć na ekologiczne kosmetyki jako wybór, który powinien stać się koniecznością. Każda kobieta, dziecko i mężczyzna zużywa duże ilości różnorakich kosmetyków, dlatego wybór produktów eko będzie po prostu drobną cegiełką, która ma szansę budować nową i czystą planetę.

Jak wybrać prawdziwie eko kosmetyk?

Napis eko na opakowaniu ulubionego kosmetyku to nie wszystko by mieć pewność, że jest on naprawdę ekologiczny. Wybierając dobry i ekologiczny kosmetyk, zwróć uwagę, kto go wyprodukował – jeżeli jest to wiodąca, międzynarodowa korporacja, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że swoje kosmetyki testuje na zwierzętach, a do ich produkcji – nawet pośrednio wykorzystuje do cna środowisko. Pozyskiwanie półproduktów z plantacji, na których pracują nieletni, produkowanie produktów w odległych zakątkach świata, co wydłuża ślad węglowy, pakowanie kosmetyków w wielostopniowe opakowanie – to tylko niektóre przewinienia międzynarodowych korporacji.

Jeżeli zależy Ci na dokonywaniu dobrych wyborów, postaw na polskie marki. Za takim wyborem przemawia kilka argumentów – kosmetyki nie są transportowane tysiące kilometrów, jeżeli produkcja odbywa się w Polsce, to zarabiają na tym polscy pracownicy. Polskie marki bardzo często wykorzystują ekologiczne opakowania, pozyskiwane z surowców wtórnych. Poza tym masz gwarancję, że polskie kosmetyki nie są testowane na zwierzętach. Zabrania tego prawo unijne.

Domowe ekologiczne kosmetyki

Jeżeli zaciekawił Cię temat ekologicznych kosmetyków, ale nie masz na tyle wiedzy lub odwagi, by zmienić swoje preferencje dotyczące wyborów kosmetycznych, wypróbuj domowe sposoby na ekologiczne kosmetyki. Taki test nie będzie Cię nic kosztował, bo wszystko, co potrzebne do zrobienia domowych kosmetyków masz w swojej kuchni. Poświęcenie dosłownie kilku minut na stworzenie prostego i skutecznego kosmetyku, z wykorzystaniem produktów spożywczych, może być nie tylko umileniem wieczoru. Takie eksperymenty mogą być udanym początkiem zmian w postrzeganiu kosmetyków. Być może zrezygnujesz z drogiego, prestiżowego kosmetyku na rzecz tańszego i ekologicznego, ale równie skutecznego.

Jeżeli masz problemy z cerą, twarz świeci się od nadmiaru sebum, to możesz wykorzystać polskie jabłka i stworzyć swój domowy peeling drobnoziarnisty. Zetrzyj jabłko na drobnych oczkach i rozmieszaj je z dwoma łyżkami octu jabłkowego. Kolistymi ruchami wykonuj delikatny masaż. Twoja twarz po takim zabiegu będzie nie tylko gładka i rozświetlona, ale co ważne zredukują się przebarwienia i zmniejszą się pory.

Twoje ciało także potrzebuje złuszczania, martwy naskórek powoduje, że balsamy i masła nawilżające nie wchłaniają się odpowiednio. Warto przynajmniej raz w tygodniu wykonać peeling, który nie tylko wygładzi skórę, ale także przyczyni się do ujędrniania ciała i likwidowania cellulitu. Przygotuj pół szklanki zaparzonych fusów kawy mielonej, dodaj do tego 2 łyżki żelu pod prysznic. Takim czarnym preparatem domowej roboty masuj dokładnie całe ciało. Ten peeling do ciała nic nie kosztuje, a idealnie wygładza ciało, pobudza krążenie i do tego pachnie obłędnie.

Jak widzisz, ekologiczne kosmetyki to nie tylko modne hasło, ale przede wszystkim minimum, jakie możesz zrobić dla środowiska i swojego portfela.