wycieczka do egiptu

Egipt i kurort Marsa Alam – nowe hotele i świetne miejsce do nurkowania

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że Egipt to jeden z najczęściej obieranych przez polskich turystów kierunków wakacyjnych. Tendencja ta utrzymuje się już od dobrych kilkunastu lat i nic nie zwiastuje nagłego spadku zainteresowania wycieczkami do kraju Faraonów. Do grupy najbardziej rozpoznawalnych egipskich kurortów należą Hurghada oraz Sharm el Sheikh, jednak malownicze Marsa Alam coraz bardziej depcze im po piętach. Duża w tym zasługa kolejnych nowoczesnych hoteli, dzięki którym renoma kurortu sukcesywnie wzrasta.

Marsa Alam rośnie w siłę

Egipski sektor turystyczny coraz większy nacisk kładzie na rozwój kolejnych kurortów wypoczynkowych, spośród których najbardziej wyróżnia się Marsa Alam – nadmorska miejscowość położona niecałe 300km na południe od Hurghady. Jej wielkim atutem jest obecność własnego lotniska, co znacznie ułatwia organizację transportu zagranicznych turystów. Aż trudno uwierzyć, że jeszcze w latach 90. w miejscu nowoczesnych kompleksów hotelowych mieściła się wioska rybacka.

Marsa Alam i nowoczesne hotele

Porównując teraźniejszy wygląd kurortu z jego zagospodarowaniem przestrzennym sprzed kilku lat nietrudno zauważyć ogromną różnicę. Kolejne nowoczesne obiekty hotelowe sprawiają, że wakacje w Marsam Alam to prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników ciepłej i słonecznej pogody, ale również wysokiego komfortu i luksusu. Nowo wybudowane bazy hotelowe spełniają standardy większości turystów z całego świata – w Marsa Alam nie brakuje bowiem hoteli 4- czy 5-gwiazdkowych. Ich ogromnym atutem jest nie tylko komfort i wygoda, ale również eklektyczny design łączący formy charakterystyczne dla lokalnej architektury z nowoczesnością. To wszystko sprawia, że do Marsa Alam aż chce się wracać.

Marsa Alam – dla miłośników spokojnego wypoczynku

W Hurghadzie czy Sharm el Sheikh życie nocne wygląda zupełnie inaczej niż w Marsa Alam. W tych pierwszych zawsze można liczyć na pełne turystów kawiarenki, bary czy dyskoteki niezależnie od pory dnia czy nocy. W Marsa Alam życie toczy się zdecydowanie wolniej, dlatego z wakacji w tym miejscu szczególnie ucieszą się osoby preferujące spokojny wypoczynek. To wcale jednak nie oznacza, że wycieczka do Marsa Alam pozbawiona jest atrakcji. Wręcz przeciwnie! Można powiedzieć, że jest to egipska stolica nurkowania.

Nurkowanie w Marsa Alam – punkt obowiązkowy

Obszar Morza Czerwonego w regionie Marsa Alam słynie z najpiękniejszych na świecie raf koralowych, które rokrocznie przyciągają miliony osób ciekawych podwodnego życia. Warto wziąć to pod uwagę przeglądając katalogi biur podróży, takich jak https://www.traveligo.pl/, które oferują szereg atrakcyjnych wyjazdów nie tylko do Marsa Alam, ale również do pozostałych kurortów wypoczynkowych w Egipcie.

Warto pamiętać, że w kurorcie na południe od Hurghady przybywa nie tylko nowoczesnych hoteli, ale również dobrze wyposażonych centrów nurkowych, które udostępniają sprzęt do nurkowania i snorkelingu zagranicznym turystom. Można też liczyć na pomoc lokalnych instruktorów, którzy prowadzą krótkie kursy przygotowawcze i towarzyszą podczas podwodnych wypraw.