Gałki do mebli graficzne kolekcja

Detale we wnętrzu w stylu glamour. Gałki do mebli zamienią nudne wnętrze w luksusową rezydencję.

Współcześnie aranżacje wnętrz to wynik przemyślanych rozwiązań z dbałością o najmniejsze detale. To one budują nastrój i czynią wnętrze atrakcyjnym wizualnie. W jednym z najmodniejszych stylów wnętrzarskich, jakim jest styl glamour, podkreślają elegancję. To trend stawiający na szyk, luksus i błysk. Zobacz, jakie detale są ważne w kreowaniu aranżacji rodem z rezydencji hollywoodzkich gwiazd.

Zasady w dobieraniu detali do wnętrza glamour

Urządzając wnętrze w stylu glamour, trzeba mieć świadomość tego, jakie zasady powinny temu przedsięwzięciu przyświecać. Dobór dodatków o pałacowym charakterze tylko z pozoru wydaje się łatwy. Bogate zdobienia i wszystko to, co połyskliwe są mile widziane, jednak w tym morzu dodatków można się zatracić. Bez wątpienia uzupełnieniem wnętrza glamour mają być biżuteryjne dekoracje. Najlepiej postarać się o neutralną bazę. Minimalistycznie zaprojektowane ściany i główne elementy wystroju pozwalają potem zaszaleć. Dzięki temu wprowadzając odrobinę luksusu do aranżacji za pomocą dodatków, unikniemy przesady i kiczu. Kolory takie jak złoto i srebro dodają ekstrawagancji. Nie chodzi jednak o to, aby były to kolory mebli czy ścian. To kolory zarezerwowane właśnie dla dodatków. W kolorystyce detali glamour jest miejsce także dla tych fioletowych, turkusowych, zielonych czy w odcieniu rubinowej czerwieni.
Wnętrze glamour kocha detale lekko połyskliwe, a nawet te zupełnie świecące. Oprócz tego w aranżacji można pokusić się o malowane lub tłoczone wzory. Takie akcenty sprawiają, że wnętrze nabiera smaku i wyzbywa się monotonii.
Kryształowe, ceramiczne, szklane lub z tworzywa wykończonego na połysk. To cechy dodatków do pomieszczenia w klimacie glam. Chodzi o to, aby finalnie prezentowało się ono efektownie. Warto postarać się o wysokojakościowe materiały. Wyroby rzemieślnicze, przedmioty od rodzimych producentów, produkty z porządnych materiałów to najbezpieczniejszy wybór. Wyroby marnej jakości mogą wprowadzić do aranżacji tandetę.

Gałki do mebli – detale, które podkreślą styl glamour we wnętrzu

Ozdobne akcenty to w stylu glamour totalny must have. Wiele uroku i elegancji mają gałki do mebli (np. dotmanufacture.com). To nienachalne dodatki, którymi można odmienić zwykłe meble w luksusowe eksponaty. Warto je wykorzystać w przypadku posiadanych mebli, jak i do tych nowych. Zamiast wydawać krocie na drogie meble w stylu glamour, lepiej wybrać klasyczne komody i szafki, a następnie przerobić je, wymieniając jedynie uchwyty. Na niebanalne gałki do mebli w stylu glamour powinny postawić zwłaszcza te osoby, które chcą uniknąć w aranżacji dekoracyjnych bibelotów. W zamian za nieużyteczne detale warto wprowadzić ozdobniki o użytecznym charakterze. Pięknymi gałkami można ozdobić komody, szafy w salonie i sypialni. Jako że styl glamour coraz częściej gości również w łazience, dobrym pomysłem jest  przymocowanie oryginalnych gałek do mebli łazienkowych, szuflady pod umywalką czy drzwiczek zakrywających front pralki. Ozdobne uchwyty podkreślą indywidualny, unikatowy charakter wnętrza. Dzięki takiemu rozwiązaniu meble zakupione w sieciówce mogą wyglądać iście zjawiskowo. Wśród gałek można znaleźć te o biżuteryjnym designie. One najlepiej pasują do eleganckiej aranżacji. Kryształowe lub inne eleganckie gałki do mebli to detale, na które na pewno zwrócą uwagę goście. Zdobienie mebli gałkami to zabieg często praktykowany przez designerów. Warto z niego skorzystać we własnym wnętrzu. Gałka może nawiązywać kolorystycznie do mebli, ale znacznie ciekawszą opcją jest zastosowanie tej wyróżniającej się kolorem lub wzorem.