Kompozycja świec sojowych, dłoń trzymająca świecę

Co warto wiedzieć o świecach sojowych?

Jeśli chcesz, aby w Twoim domowym zaciszu pięknie pachniało, zdecyduj się na naturalne świece sojowe Madam Natura. Są efektowną ozdobą, przyjemna dla zmysłów. Zawierają olejki eteryczne, które oddziałują pozytywnie na organizm – zarówno umysł, jak i ciało. Świece sojowe to świetna alternatywa dla zwykłych świeć, które powstają na bazie parafiny. Obecne w nich substancje są wręcz szkodliwe, dlatego postaw na naturę i stwórz aromatyczny kącik.

Dlaczego warto zdecydować się na świece sojowe?

Świece sojowe cieszą się dużą popularnością i coraz bardziej wypierają świece parafinowe. Wynika to z tego, że są one naturalne, powstają na bazie surowca roślinnego. Możesz liczyć na długie palenie się, brak szkodliwych substancji. Świece sojowe są w pełni bezpieczne dla zdrowia, ekologiczne. Wspaniale nadają się do aromaterapii ze względu na zawartość naturalnych olejków eterycznych. Pięknie się prezentują, wobec czego stanowią praktyczny element dekoracyjny. Możesz nimi przyozdobić domowe wnętrza, podarować komuś.

Na korzyść świec sojowych przemawia ich relatywnie niska temperatura zarówno spalania, jak i topnienia. Kolejną zaletą będzie wytwarzanie aż 90% niż świece parafinowe. Plusem jest też intensywny zapach, niezwykle przyjemny. Możesz wobec tego stworzyć warunki sprzyjające relaksowi w dowolnym pomieszczeniu. Świece sojowe są najczęściej produktami hand made, cechują się starannym wykończeniem.

Jak zrobić świecę sojową?

Świecę sojową możesz kupić gotową lub zrobić ją samodzielnie. Nie ma w tym niczego skomplikowanego, więc świetnie sobie z tym poradzisz. Może mieć ona dowolny zapach, wszystko zależy od dodanego przez Ciebie zapachu. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie przedmioty, aby móc przystąpić do tworzenia świecy hand made. Wspaniale nadaje się jako praktyczna ozdoba do domu, prezent dla bliskiej osoby. Potrzebować będziesz wosku sojowego, ulubionego olejku eterycznego lub gotowej kompozycji zapachowej, drewnianego knota, szklanego naczynia, miski i garnka z wrzącą wodą.

Najpierw musisz rozpuścić wosk w kąpieli wodnej, a po rozpuszczeniu dodaj do niego olejki eteryczne. Powinien być on płynny, lekko przestudzony. Kolejnym krokiem będzie przymocowanie knota do szklanego naczynia typu słoiczek. Wystarczy wlać do niego kilka kropli ciepłego wosku i położenie na górze knota. Musisz trzymać go do czasu, aż wosk całkowicie zastygnie, aby się dobrze trzymał. Potem przelej mieszankę wosku i olejku do przygotowanego naczynia z knotem.

W jaki sposób palić świece sojowe?

Bardzo ważną kwestią w przypadku świec sojowych jest to, aby zawsze czekać do momentu całkowitego rozpuszczenia wosku na całej jego powierzchni. Pamiętaj o tym przede wszystkim przy pierwszym użyciu, aby móc cieszyć się długotrwałym użytkowaniem świecy. Bez wątpienia nie chcesz efektu tunelowania, przez który nie masz możliwości w pełni wykorzystać wosku. Za każdym razem będzie rozpuszczał się on do tego samego miejsca, w którym rozpuszczono go po raz pierwszy. Kolejną kwestią jest to, aby nie palić świecy sojowej jednorazowo przez więcej niż cztery godziny. Postępując w ten sposób, możesz liczyć na możliwość cieszenia się intensywnym aromatem przez długi czas.

Z kolei zbyt długie palenie świecy sojowej, co wiąże się z jej nadmiernym ogrzewaniem, przyspiesza w dużym stopniu wyparowywanie olejków eterycznych znajdujących się w wosku. Zaleca się zawsze skracać knot przed zapaleniem świecy, tak mniej więcej o pół centymetra. Ma to na celu uzyskanie stałego, niemigoczącego płomienia. Kolejną korzyścią jest przeciwdziałanie kruszeniu się knota. Pamiętaj też o odpowiednim przechowywaniu sojowej świecy. Powinieneś trzymać ją w temperaturze pokojowej i chronić przed bezpośrednim działaniem promieniowania słonecznego. Wysoka temperatura może doprowadzić do odkształcania się wosku i powstawania odbarwień.