hala stalowa

Co składa się na wyposażenie hal stalowych?

Hale stalowe mogą być wyposażone w sposób bardzo zróżnicowany. Wszystko będzie uzależnione zawsze od tego, jakie będą potrzeby inwestorów. Już na poziomie projektowania trzeba zdecydować, jakie będą drzwi, okna i oświetlenie. Poza tym ważne będą systemy wentylacyjne urządzenia grzewcze i chłodzące.

Co musi posiadać hala stalowa?

Jak łatwo się domyślić, aby hala stalowa była funkcjonalna, musimy mieć odpowiednio duże i przestronne wejście. Na etapie projektowania trzeba więc wybrać rodzaje drzwi. Mogą to być drzwi segmentowe, przesuwne albo rolowane. Jeżeli zainteresują nas hale stalowe w Gdańsku, to będzie można także wybrać projekty, gdzie wykorzystuje się drzwi skrzydłowe lub dostosowane do ruchu pojazdów i transportowania materiałów.

Niemniej ważne będzie wykorzystanie odpowiedniej ilości okien. Tutaj także wszystko będzie uzależnione od tego, jakie będzie przeznaczenie takiego obiektu. Jeżeli na przykład mają być tam składowane materiały, które nie mogą mieć kontaktu ze światłem dziennym, to wówczas liczba okien będzie ograniczona. Czasami też w ogóle się z nich rezygnuje. Trzeba jednak zawsze zdecydować się na instalację oświetleniową, która także powinna być dopasowana zawsze bardzo indywidualnie do potrzeb inwestycyjnych.

Systemy stosowane w halach stalowych

Bardzo ważny będzie także odpowiednio zaprojektowany system wentylacyjny i klimatyzacja. W takich pomieszczeniach zawsze muszą być zagwarantowane odpowiednie warunki powietrzne. W środku musi panować właściwy poziom wilgotności, a także odpowiednia temperatura. Hale magazynowe mogą być wyposażone także w piece, pompy ciepła i inne urządzenia.

Kluczowe będą także systemy elektryczne w zależności od potrzeb energetycznych. Uwzględnia się tu gniazdka, wyłączniki lub nawet rozdzielnie. Z nimi będą także powiązane systemy alarmowe i kamery monitoringu. Poza tym trzeba także zawsze wyposażyć się w systemy przeciwpożarowe i systemy kontroli dostępu. W ten sposób wyposażone hale będą gwarantowały odpowiednią eksploatację i bezpieczeństwo.