olejek do brody

Co daje olejek do brody? Zasady pielęgnacji brody.

Olejek do brody jest kosmetykiem, który potrzebny jest każdemu brodaczowi. Niestety wielu brodaczy wciąż o nim nie ma zielonego pojęcia. Każdy brodacz powinien znaleźć sobie odpowiedzi na pytanie, jak pielęgnować brodę. Jak to wygląda w rzeczywistości? Pora sprawdzić to.

Skład olejków do brody

Olejek do brody można porównać do perfum. Każdy olejek składa się on z bazy, substancji zapachowych, jak i dodatkowych składników aktywnych. Baza to połączenie olejku arganowego z olejkiem jajoba, czy też olejkiem migdałowym. Można się spotkać z innego rodzaju olejkami, ale znajdują się one w totalnej mniejszości.

Bardzo ważne są także w olejkach do brody składniki aktywne. Kombinacje, z którymi możemy się tutaj spotkać, są niezliczone. Bez żadnego problemu można znaleźć wyciąg z owoców cytrusowych, czy też witaminę E. Gdy poszukamy nieco dłużej, to znajdziemy także składniki innego rodzaju.

Ostatnim składnikiem są składniki zapachowe. Są to zawsze olejki eteryczne. W tym przypadku kreatywność także nie zawodzi. Każdy znajdzie dla siebie taki zapach olejku, który mu przypasuje. Warto od czasu do czasu te zapachy zmieniać, aby nie było nudno.

Co można uzyskać dzięki olejkowi do brody?

Wielu brodaczy zastanawia się także nad tym, co daje olejek do brody. Olejek do brody przede wszystkim odświeża, nawilża, jak i zapewnia brodzie połysk iście naturalny. Do tego olejek tego typu przepięknie pachnie. Stosowanie regularne olejku sprawia, że zarost sam w sobie jest znacznie gładszy oraz także przyjemniejszy. Każda kobieta brodacza na pewno to doceni. Włosy są świetnie odizolowane od zanieczyszczeń dzięki jego oleistej konsystencji.

Nie sposób nie wspomnieć o tym, że podczas wzrostu włosów olejek do brody skutecznie łagodzi swędzenie. Niektórzy brodaczy, a w zasadzie ich większość narzeka właśnie na tę kwestię. Dzięki olejkowi żaden mężczyzna nie zrezygnuje z zapuszczania brody.

Jak widać na załączonym obrazku, olejek do brody jest bardzo potrzebnym i niesamowicie pozytywnym kosmetykiem. Niektórzy brodacze mogą być do nich nieprzekonani, ale tak naprawdę warto spróbować. Osoby, które raz się do tego kosmetyku przekonają, już na pewno nie będą sobie wyobrażać jego braku.

Należy być ostrożnym, ponieważ olejek do brody potrafi uzależnić. Jest to jednak pozytywne uzależnienie. Warto mieć zawsze w zanadrzu kilka olejków, aby nigdy go nie nam nie zabrakło. Najczęściej używamy olejku z samego rana po kąpieli. Od razu mamy lepszy nastrój na nowy dzień.